Inlägg från: FruRundberg |Visa alla inlägg
  • FruRundberg

    BF Juli-07 Nr3

    Beckah82 skrev 2007-05-07 22:41:55 följande:
    Får åka in igen med Victor efter samtal med sjukvårdsupplysningen...febern har stigit och magsmärtorna är tillbaka...fan...
    FY va jobbigt!! Hoppas det inte är någon fara! *kramar om*
    Hoppas han kryar på sig snart!
    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg
    Vicke skrev 2007-05-08 13:20:18 följande:
    men nu får man ju inte ha foppaskor på sjukhus längre. jag som tänkte ta med mina till förlossningen.. Men men  nu går det ju inte!
    Jag har ett par som jag har haft på jobbet.. å där hade de inte fått nån förbud mot de än.. så jag tar med mig mina till BB sen när det är dags. isf får de säga till mig om jag inte får gå i de.
    Jag jobbar på stans största sjukhus oxå så där borde man ha hört förbudet rätt fort om det var något.. tror det är bara vissa enskilda sjukhus som har förbud...(änså länge iaf)
    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg

    Hejsan!

    Ja vikten den ororar jag mig för varje dag.. men va f-n jag gör inget åt det! Nu har min grillchips nojja gått över till negerbollar (chokladbollar till er som Tycker det är ett bättre ord)
    Jag kan äta hur många som helst! *fyyy på mig* Å KEXCHOKLAD!! Ååååhhh!!
    Ja jag vet.. jag får skylla mig själv!! Har gått upp 10kg sen inskrivningen.. å det får mig att må riktigt dåligt! Men men..

    Backah: Hoppas det blir bättre med Viktor snart!!

    Idag är det dags igen för mina egna samtal.. har alltid lite ångest att gå dit.. *suck* men det är alltid ändå skönt efteråt..

    Kom på att vi ska på en minisemester tripp den 14-17 juni Har bokat en stuga där vi ska bo i 3 nätter.. En liten ö vi Marsstrand utanför Gbg. Hoppas det blir fint väder!! Har fått höra att det är väl inte så smart å då borde du vara hemma å ta det lugnt! Är juh trotts allt i v37+0 då. Men jag skiter i det!! Vad andra säger menar jag! Jag har aldrig vart sån som stannar hemma de sista veckorna oga att bebin kan komma närsom helst.. (självklart då om man inte mår bra) Men annars så har jag vart lika rörlig å hittat på grejer totts stor mage å att man inte är lika snabb
    Är bara så trött på att folk ska ha så mkt åsikter på vad man själv ska å borde göra.
    Jag mår jag bra för tusan! Skulle inte göra nått för att riskera nått för mig eller mitt barn..

    Förlåt för klagandet..*ler*

    Ha en bra dag! Kram


    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg

    Haha jag fick vuxen poäng 18,1 å min ålder är enligt testet 33,3år! hehe aja.. så farligt var det inte..


    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg

    För att tillägga.. jag e 28år å fyller 29år den 4 Juli hehe


    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg
    Vickyb skrev 2007-05-09 12:20:49 följande:
    Låter underbart med en minisemester. Skulle nog oxå egentligen behövt det innan bebisens ankomst. Jobbigt bara att varken jag eller sambon har körkort eller bil.. så det får väl bli en liten minisemester över till danmark
    Ja det ska bli riktigt kul å skönt.. först å främst gör vi det för barnens skull så de får ha oss för sig själva en sista resa   Sen ska det bli skönt med lite omväxling å bara att komma hemifrån är skönt
    Ja danmark e juh nära å bra.. ta in på ett litet vandrahem vid skagen kanske? Hade jag gärna oxå gjort! *ler* hehe man man.. nu blev det detta ist!
    Ändå rätt nära å bra hemmet ifall nått börjar då.. sen e Kungälvs sjukhus i närheten om det skulle bli bråttom!
    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg
    L2K skrev 2007-05-09 13:22:23 följande:
    Vi är på sidan  1000!!!! Ett tusen!!!! Vi har skrivit mer än tio tusen inlägg i den här tråden!!!! Wow!!!
    Ja det flyter verkligen på här..
    Måste vara en av FL:s aktivaste tråd..?
    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg
    ladyluck skrev 2007-05-09 13:32:02 följande:
    Jonali: Här är en till som har hyrt stuga, fast i karlstad, över midsommar. Då har jag två veckor till bf. Men som du säger så finns det ett bb nära, jättenära om man jämför med hemifrån. Vi ska till näl, och dit har vi lite mer än 8 mil en väg!!
    Åh ja visst är det härligt! Man kan inte sitta inlåst hemma bara för att man ska föda snart hehe..
    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg

    Idag ska killen vara med på bilauktion.. han hoppas på att få sin stora bil idag hehe..
    Men den är inte världens finaste å freschaste bil.. men men.. bättre än den han har nu! haha.. en jättegammal vilvo 245 fr -88!
    Denna är fr 98 en Chrysler Grand Voyager. Lite att fixa men det struntar han i
    Hoppas han får den..


    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
  • FruRundberg

    oj.. stavar som en 6åring ser jag hehe


    ♥Mamma till Nathalya & Liam♥& lilla Wilda i magen!! BF 070705♥
Svar på tråden BF Juli-07 Nr3