Jäkla spekulant!!!!!
Jag blir så förb..... Ska sälja min lägenhet och det har budats som tusan speciellt en kille som bjöd som en tok, och han bjöd 1.330.000 och höjde och höll på. Ja sen ringde mäklaren och sa att de andra spekulanterna lagt sig. Jaha då tror man ju att saken är biff. Detta var i fredags kväll.
Vad händer. Sen idag så ringer mäklaren och säger att köparen ångrat sig, han ville inte längre kännas vid sitt bud, och de andra har redan under helgen gått på nya visningar, och var ej längre intresserade. Så jag fick ett bud på 1.280.000 som den näste intresserade ville lägga, alltså 50.000 lägre. Kunde inte snubben hejdat sig innan han la bud som skrämde iväg de andra köparna, bara för han inte hade någon koll på sin ekonomi.. Fy satan vad jag är upprörd just nu.
Och jag vet att man inte är bunden av sitt bud, men han förstörde för mig att få ett bättre pris för nu har de andra hittat andra objekt.. Blä för såna idioter.