• juliah

    Vita hem del 6

    Jaa, jag såg tofflorna...

    Just nu är det korg, doftljus, handtvål, rosa handukar, rosa fat, hårspänne som ligge ri korgen och lockar...

  • juliah

    Nytt i bloggen! http://juliasvitadrommar.blogspot.com/

    versan, jag har köpt en jättestor skärbräda med kant på Ikea, kostade väl en hundralapp tror jag, perfekt för bullbak tex.

    Godmorgon föresten!

    Krya på er alla sjuklingar.

    Igår var vi på Ikea, ny lampa och lite annat fick följa med hem.
    Sedan var jag i min lilla favvobutik i stan, hittade äntligen nya taklampor till sovrummet, nu är rislamporna snart väck *nöjd*

  • juliah

    Lcroft,

    Hoppas ni får det riktigt mysigt. Låter så skönt att slippa stressa en massa. Precis så som det ska vara.

    Vi ska åka och handla mat strax, tror att det är lugnt nu på morgonen.

  • juliah

    God jul kära vänner! Hoppas ni får det lugnt, mysigt och alldeles underbart!

    Kram! Och krya på er alla sjuklingar! (Här är det också sjukstuga)

  • juliah

    Godmorgon!

    God fortsättning till alla. Hoppas att alla hade en mysig dag igår och att myset fortsätter.

    Noell är sjuk men mycket piggare idag. Sitter och leker med sina klappar Glad
    Idag skulle vi åkt hem till mamma men stannar hemma så att N får krya på sig ordentligt, blir bygge i gästhuset istället, plank som sätts upp i gästhuset.

    Är så nyfiken på alla era klappar! Malins, vilken otroligt fin julklapp!

  • juliah

    malins, så perfekta klappar!

    Ja det blir en hel del saker. Ska gå igenom alla leksaker och sortera ut sådant som det inte leks med (och sådant som är för hemskt Skrattande) och åka till leksaksförmedlingen. Där säljer de vidare och man får hälften av vinsten. Enkelt och praktiskt.

  • juliah

    malins, ok ja det är ju snäppet bättre! Vi har kläd, möbel och leksaksförmedling här i stan. Det som inte blir sålt lämnas i sin tur bort till välgörande ändamål. Rätt bra idé.

  • juliah

    mimma, fick att par tröjor. Hade ju liksom redan fått kökssoffa och pengar av mina föräldrar. Så jag är så nöjd så. Har siktat in mig på lite shopping nu i mellandagarna.

    Är sugen på vit kviltad pläd/täcke. Snart åker julen ut, nu är jag så mätt på den eftersom den började så tidigt hemma hos oss i år.

    Så härliga klappar du fått. Skulle du föresten köpa en ny Kitchen aid, var köper du den? Känner varje gång jag bakar att jag verkligen verkligen måste ha en, överlever knappt utan Skrattande

  • juliah

    lasse, å så roligt! Då räknar jag med många nya fina bilder i bloggen Skrattande

Svar på tråden Vita hem del 6