• Beckah82

    ... Född: Juli 2007 ... 2



    Då kör vi igen då

    Finns massor av julibebistrådar. Men det är bara i den här jag trivts i så den får fortsätta hänga med Tråden startade senhösten 2006 när plussen började trilla in. Sen dog tråden (stämningen) ut när bebisarna föddes och vi hittade inte riktigt tillbaka förrän nu i mars 2008.



    Som alltid är ALLA välkomna hit! Nya som gamla! Alla som känner att de hör hit...de hör hit, bara att skriva!



    KALAAAAAAAAAAAAAS Hörrni

    Julibebisarna har födelsedagskalasen bakom knuten nu. Visst är det läskigt?!  Ett år har gått sedan vi satt och letade tecken på att förlossningen skulle starta. Många minnen finns från den tiden. Ni betydde oerhört mycket då, det ska ni veta.

    Julibebisarna håller som bäst på att lära sig resa sig, gå, smaka på första orden, och för all del, första glassen

    ♥ Mamma till Victor 980815 och Alvin 070705 ♥ busig.sida.nu
    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2008-05-31 10:56

    BITRÅDAR

    Bilder: www.familjeliv.se/Forum-11-264/m33213936.html
    Träffas: www.familjeliv.se/Forum-11-264/m33213906.html
    Lista: www.familjeliv.se/Forum-11-264/m30308478.html (gör ingen ny, den gamla får vara om det inte skulle trilla in en massa nya medlemmar plötsligt)
  • Svar på tråden ... Född: Juli 2007 ... 2
  • Beckah82
    copernicus skrev 2008-07-02 23:44:57 följande:
    hejhej!En till som tittar förbi...KOnstigt det känns att våra små fyller år snart eller nyss har fyllt!!Känns ju som vi nyss satt här med våra magar och bara längtade..Jag jobbar och barnen är hemma med sin pappa i sommar. Lua ska få börja på Caspers avdelning på dagis till hösten. Inte riktigt vad jag hade tänkt men men. Tycker igentligen att det är för tidigt men var tvungen att vara taktisk då det är väääldigt svårt att få en dagisplats här och jag inte kan vänta ett år.Dessutom har ju regeringen gjort det svårt för oss som jobbar säsong/deltid så jag måste troligtvis säga upp mej till hösten och söka ett heltids jobbb och då måste jag ha en dagisplats.Är inte en sån som vill jobba deltid och leva på staten men just nu har jag "bara" två jobb men det räcker inte riktigt.Lua går bara korta sträckor än så länge vilket jag tycker är skönt, hon får vara liten ett tag till..GRATTIS ALLA FÖDELSEDAGSBARN!!
    Va skoj att du kikade in
    ♥ Mamma till Victor 980815 och Alvin 070705 ♥ busig.sida.nu
  • Mjukis82

    Skönt o höra att man inte är bortglömd! Nu ska jag försöka hänga med också! Inte lätt när man har en liten terrorist här som helst inte roar sig själv mer än ett par minuter!

    Idag blir det strand-premiär för oss! Ska bli spännande! Måste ju se till o försöka få lite bränna innan bröllopet! Annars är jag lika vit som klänningen typ!
    Vad händer hos er andra idag?


    (¯`°?.¸ ღ♥Isabelle f/d 060516♥ღ ¸.?°´¯) (¯`°?.¸ ღ♥ Denise f 070707 ♥ღ ¸.?°´¯)
  • Anns krypin

    Idag skall jag piska guben te å hjälpa mej å sätta opp en spalje till klätter rosen vi har nere på baksidan, det var en liten pliutt förut när jag tog den efter att gubbens farfar dött.. Känns kul att den tog sej riktigt bra, nu äre att vårda å sköta den väl.. Sen vill jag in till stan å köpa mej några kort ärmade tröjor, dem jag har äre acc i armhåler , hahaha..

  • Mjukis82
    Anns krypin skrev 2008-07-03 08:08:40 följande:
    Idag skall jag piska guben te å hjälpa mej å sätta opp en spalje till klätter rosen vi har nere på baksidan, det var en liten pliutt förut när jag tog den efter att gubbens farfar dött.. Känns kul att den tog sej riktigt bra, nu äre att vårda å sköta den väl.. Sen vill jag in till stan å köpa mej några kort ärmade tröjor, dem jag har äre acc i armhåler , hahaha..
    Men AC-hål i tröjan är ju perfekt nu när det är så varmt!
    (¯`°?.¸ ღ♥Isabelle f/d 060516♥ღ ¸.?°´¯) (¯`°?.¸ ღ♥ Denise f 070707 ♥ღ ¸.?°´¯)
  • Anns krypin
    Mjukis82 skrev 2008-07-03 08:10:24 följande:
    Men AC-hål i tröjan är ju perfekt nu när det är så varmt!
    skrattar så jag döööör, men javisst men hoho bättre me ac under bysten under armhåla ser så slitet ut hahahaha..

    Ni skulle till stranden?? fasen så nice det hade vart, skall väl se nån gång om vi kommer till nån strand där mini (Johanna) kan hålla till
  • Anns krypin

    Guuuuud va Johanna älskar skivan me Nicke & Mojje hahaha sitter å vinkar i takt me musiken, hahaha...

Svar på tråden ... Född: Juli 2007 ... 2