• Beckah82

    ... Född: Juli 2007 ... 2



    Då kör vi igen då

    Finns massor av julibebistrådar. Men det är bara i den här jag trivts i så den får fortsätta hänga med Tråden startade senhösten 2006 när plussen började trilla in. Sen dog tråden (stämningen) ut när bebisarna föddes och vi hittade inte riktigt tillbaka förrän nu i mars 2008.



    Som alltid är ALLA välkomna hit! Nya som gamla! Alla som känner att de hör hit...de hör hit, bara att skriva!



    KALAAAAAAAAAAAAAS Hörrni

    Julibebisarna har födelsedagskalasen bakom knuten nu. Visst är det läskigt?!  Ett år har gått sedan vi satt och letade tecken på att förlossningen skulle starta. Många minnen finns från den tiden. Ni betydde oerhört mycket då, det ska ni veta.

    Julibebisarna håller som bäst på att lära sig resa sig, gå, smaka på första orden, och för all del, första glassen

    ♥ Mamma till Victor 980815 och Alvin 070705 ♥ busig.sida.nu
    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2008-05-31 10:56

    BITRÅDAR

    Bilder: www.familjeliv.se/Forum-11-264/m33213936.html
    Träffas: www.familjeliv.se/Forum-11-264/m33213906.html
    Lista: www.familjeliv.se/Forum-11-264/m30308478.html (gör ingen ny, den gamla får vara om det inte skulle trilla in en massa nya medlemmar plötsligt)
  • Svar på tråden ... Född: Juli 2007 ... 2
  • FruRundberg
    ellenwesterlund skrev 2008-07-02 21:43:35 följande:
    Trött efter allt kalasende idag (killarna fyllde 1år idag). Riktar in mig på sängen ... men borde rota fram lite saker tills semestern som inte kommer att användas innan vi åker (typ sängkläder, packa upp resesängarna ur kartongerna ...) men vette 17 om inte sängen känndes mer lockande
    Ett stort grattis till pojkarna!!
  • Beckah82
    ellenwesterlund skrev 2008-07-02 21:43:35 följande:
    Trött efter allt kalasende idag (killarna fyllde 1år idag). Riktar in mig på sängen ... men borde rota fram lite saker tills semestern som inte kommer att användas innan vi åker (typ sängkläder, packa upp resesängarna ur kartongerna ...) men vette 17 om inte sängen känndes mer lockande
    Grattis till killarna
    ♥ Mamma till Victor 980815 och Alvin 070705 ♥ busig.sida.nu
  • Beckah82
    Mjukis82 skrev 2008-07-02 22:05:08 följande:
    Hej på er tjejer!Jättelängesen jag skrev ngt här nu, får man haka på igen? Saknar er massor ju! Hur e det med er alla?Här e det fullt ös hela dagarna. Denise går nu och är en väldigt framåt och busig tjej! Hon ska vara hemma med mig hela sommaren, men när jag börjar jobba helt i september är det pappa som ska vara hemma innan det är dags för dagis i november.Annars är det mest bröllopsplanering som gäller nu, lite mer än en månad kvar bara! *iiiih* Sen åker vi till Bulgarien 1 vecka hela familjen!
    Haka på? Hahaha jag har aldrig räknat bort dig i tanken, min bild över vilka som hänger här, du ÄR redan på

    Myys med bröllop och Bulgarien ser fram emot detta i bilddagboken i framtiden då
    ♥ Mamma till Victor 980815 och Alvin 070705 ♥ busig.sida.nu
  • Vallmar

    Halloj tjejer!

    Här är en till som inte är här så mkt. Jobbar ju heltid nu så det är sambon som är hemma med Markus. En månad kvar till ett år för hans del. Han har börjat gå några steg:)

    Saknar er allihopa, trist att man inte hinner vara här så mkt.

    Godnatt

  • mrsbygg
    Beckah82 skrev 2008-07-02 23:01:22 följande:
    Nä nu ska jag knoppa Om det går hehehehehe *Tralla la la laaaa* PUSS
    någon som har uppkörning imorrn kanske?
    Mamma till Saga 041210, Sam 070713, Bärfis Bf 080710
Svar på tråden ... Född: Juli 2007 ... 2