Vilken bantningstablett fungerar PÅ RIKTIGT???
Man hör om så många bantningstabletter som ska göra si o så o man rasar i vikt osv...MEN vilken fungerar egentligen?? någon med egna erfarenheter ??
Man hör om så många bantningstabletter som ska göra si o så o man rasar i vikt osv...MEN vilken fungerar egentligen?? någon med egna erfarenheter ??
Problemet är ju att följa dessa menyer exakt när magen skriker och hjärnar ropar efter mat.
Ja o så ökar du takten... det är ju ett kanon sätt att motionera.
nån som hört om hoodia sägs att man ska gå ner mycket av dem
Ayya - Jo det är ett problem och ofta ett stort problem. Ett drastiskt sätt att hantera det på i början kan vara att man handlar varje dag och bara det man skall äta just den dagen. Det som blir över efter att man lagt upp sin portion kastar man.
Jo är man ensam så funkar det säkert. Speciellt om man bor på landet och heller inte har nån bil.
Men med familj är det ju svårare. Och det är ju himla lätt att ta sig till mc donalds eller liknande... Mat kan vara väldigt lätt tillgängligt.
cambridge föresten nån med erfarenhet? jag har hört att det ska vara bra..
HÅLL DIG IFRÅN TABLETTER! ett gott råd. Det finns receptbelagda för folk med svår fetma, Xelecan t.ex. som funkar. Annars är det ruffel och båg alltihop. Äta bättre och röra sig mer är tyvärr (?) det enda som funkar.