Odd Molly - för oss inbitna del 2
Odd Molly tråd för oss inbitna
Odd Molly tråd för oss inbitna
jojoa75: precis den, med volang, menar jag. Den var jättefin i almost black men jag skulle så gärna kika på en i cherry. Var hittade du din? Bild kanske?!
Nej, nu ska jag baka ett storbak med kanelbullar. Jag tittar in senare idag. Ha det gott i era fina gummi-stövlar så länge. :)
Kajsan och Skrutteruttan, fint!
Nu ligger dagens Molly ute på min blogg vartradhus.blogspot.com
Jihooo! Hittade precis min kofta i rätt storlek här:
nelly.com/productOverview.asp&qNavigationBrand=582&qBrand=582&language_id=1&gender=1&qSiteId=1
Visste inte att Nelly sålde OM! Utbudet var ju ganska skralt... Men det var PRECIS vad jag letade efter (Angora Long caridgan i grått).
Hoppas den åker SNABBT i posten!
*glad*
Nu har jag fått en ny craving.
Efter att ha varit in på Malenami´s blogg, www.malenami.com och sett henne i OM-butiken så har jag definitivt fatsnat för 4 continent x-stitch i chocolate och jag vet att den finns i min lokala OM-butik. Går jag dit och provar är jag säkert helt fast. Färgerna är bara så mustiga och härliga. Ja, hur gör man? Hjärtat säger en sak och hjärnan en annan. Hmmm...Funderar