Poppispinglorna 6
..åker till Ullared inatt..
Ska sova över en natt denna gång.. har åkt både "idiot turer" över ett dygn och stannat både en och två nätter tidigare och hitills.. gillar jag att övernatta, bäst, vill ha tid på mej att vela och fundera.. ;)
Bussturen var inget för mej =(
Den här ggn ska vi för första ggn bo i en uppställd husvagn på campingen.. var rätt billigt.. 4per/300:-
Annars har vi haft en sån där stuga för 4..typ par stugor..och har också bott i dom där gula "motell-lghterna" precis utanför ingången..
Men de versta jag gjort var när vi bodde på ett gammalt sjukhus som nu mer är pensionat/vandrar hem/ hotell...vad man nu ska kalla de.. råkade sedan en gång senare boka på samma ställe av misstag.. fy tusan.. där ska jag aldrig mer bo.. rena skräckfilmen.......många underliga saker hände där!!