Vi fortsätter, Bf aug 10
Nu måste jag panikstäda! Jag har inte lyft ett finger idag här hemma förutom att tvätta och det sköter ju sig självt, ahaha... snart kommer min karl hem så jag ska laga mat också man vill ju vara en "bra fru" hahahaha
Nu måste jag panikstäda! Jag har inte lyft ett finger idag här hemma förutom att tvätta och det sköter ju sig självt, ahaha... snart kommer min karl hem så jag ska laga mat också man vill ju vara en "bra fru" hahahaha
Hej!
Ser att ni har snackat när man tror att man ska föda... Jag gick över med min flicka 8 dagar och då jobbade 12 timmar om dagen tills jag var 8½ månad gången. Jag var superaktiv, gick i trappor, klev upp redan 4.40 varje morgon/natt. Jag ringde till förlossningen och frågade vad jag kunde göra, de sa åt mig att ha sex så vi fick ha det (det var på kvällen) inget hände trodde jag. När jag vaknade på morgonen gick jag upp och kissade och 5 min senare gick vattnet och bara några få timmar senare var hon ute.
Jag skulle tro att jag kanske går över lite då bm har sagt att det brukar vara ganska lika men vi får se, kanske att värmen gör att hon kan komma 8 dagar tidigare denna gång? 
Måste ta tag i denna dag nu!
Jag ska göra massor 
Kl 13 ska jag till sjukgymnasten, sen kommer min flicka hem. Kl 16.30 ska jag på min systerdotters dagisavslutning och kl 17.30-19.30 ska vi på föräldrargrupp. Som sagt fullt upp!
Haha måste fråga er om ni tycker att jag överreagerar när jag blev ganska irriterad över att när jag väl accepterade min dotters pappas vännerförfrågan på FB så "stal" han hälften av bilderna jag har upplagda på henne. Visst jag fattar det är hans dotter också men han tog tex bilder från när vi var på semester i Bulgarien, några från Italien och andra Monaco. Han vet ju inte ens vart bilderna är tagna. Jag ska nog börja vattenmärka de, synd att man inte får ha sina bilder ifred. Han kan väl knäppa egna eller??
Nä nu ,åste jag lämna datorn! Haha annars kommer jag inte iväg på nåt idag 
Ha det bra nu tjejer!

Nu ska jag sätta fart igen... fasiken jag tycker inte att jag får sitta nå idag... 
Får se om jag hinner/har ork att logga in ikväll.. annars ses vi imorgon em.
Kram
Idag har det varit full rulle! Har kommit hem nu för att endast byta byxor, ska iväg och hämta mat nu för att äta hos syrran. >Vi har nämnligen inget kök att sitta i nu då alla våra vardagsrumsmöbler står därinne för imorgon bitti kommer golvläggaren för att byta parkett. Det kommer att bli superfint och underbart men just nu är det lite jobbigt då man inte kan röra sig i sitt hem riktigt bra. Inte på nedervåningen iaf....