• Smultronhjärta

    Gekås vol 14

    http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ErXuMAmglX1hWM:http://3.bp.blogspot.com/_TQRcsAg0lP0/Swuk4xc2-XI/AAAAAAAAAXU/NtUNn4fRLBw/s1600/gek%C3%A5s.jpg

    Här samlas vi och diskuterar allt om shoppingparadiset Gekås i Ullared såsom utbud,fynd,storlekar,priser etc.

    Kom ihåg att det inte är tillåtet att efterlysa eller skicka bud i tråden- det får man isf sköta via inbox annars riskerar tråden att stängas.

    För info om öppettider, köstatus,kameravy eller happenings på Gekås kolla in:
    www.gekas.se/

    Bildtråd:
    www.familjeliv.se/Forum-5-88/m50894492.html

    Missa inte att kolla in Gekåsbloggen:
    gekasullaredbloggen.blogspot.com/

    Här kan du läsa om och se programmet Ullared på Kanal 5:
    kanal5.se/ullared

    Länk till föregående tråd där man även kan hitta länkar till äldre trådar/bildtrådar:
    www.familjeliv.se/Forum-5-88/m48922593.html
    {#lang_emotions_flower}Varmt välkomna{#lang_emotions_flower}
    ★(¯`°?.¸ ღ♥ Max&Lova ♥ღ¸.?°¯)★
    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-05-10 11:14
    Pristråden
    www.familjeliv.se/Forum-5-88/m52120528.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-10-27 19:55
    Här är länken till NYA Gekåsbloggen
    www.gekas.se/blogg/latest
  • Svar på tråden Gekås vol 14
  • marmelad
    partouze skrev 2012-08-06 22:15:06 följande:
    Nån som vet va babyvakterna kostar?
    Jag köpte en igår som hette mejdej, den kostade 299:-
    Sen fanns det en annan modell för 349:- tror jag det var, och en Philips avent som jag tror kostade 499:-
  • Guanabana

    Finns det duplo med läkarklinik eller brandstation? nåt med hus :)

    Eller är det bättre att köpa smålego till en 4 åring?

    Någon som vet vad vinterset med jacka och byxor kostar?

  • Miah21

    Någon som vet om de har PS3 Move Motion Controller? Och även pris om de har?


    Mamma till Julia, 100126
  • mclo
    Miah21 skrev 2012-08-07 16:53:41 följande:
    Någon som vet om de har PS3 Move Motion Controller? Och även pris om de har?
    Kollade på ett för ett tag sen men kostar ungefär som det gör på elgiganten.
    majbebbe skrev 2012-08-06 11:51:04 följande:
    ni som verkar vara vana gekåsbesökare vilket av föjande tillfällen skulle ni välja, helgen v.33 (precis före skolstart) eller första helgen i september?

    Jag hade åkt dit v33. Med tanke på att första helgen i september är precis efter lönen så kommer det vara fullt med folk och köa vid kassorna i 30-40 min och blockerat överallt.


  • passau

    Vi var på gekås igår, tyvärr tyckte jag barnkläderna hade hamnat helt fel och det var helt kass!!! En egen våning för att inte störs andra, men trångt och allt för uppdelat tjej/kille även på baby! Och alla vagnar som var där! Hjälp! Trångt mellan hyllorna, nej, ris från mej tyvärr! Och inte var det lättåtkomligt heller... Varför underlätta för barnfamiljerna? Ett 3-pack sockar var allt i klädväg d blev igår... Hoppas d blir bättre när d lugnar sig med folk!

  • Myapocalypse
    passau skrev 2012-08-08 13:13:36 följande:
    Vi var på gekås igår, tyvärr tyckte jag barnkläderna hade hamnat helt fel och det var helt kass!!! En egen våning för att inte störs andra, men trångt och allt för uppdelat tjej/kille även på baby! Och alla vagnar som var där! Hjälp! Trångt mellan hyllorna, nej, ris från mej tyvärr! Och inte var det lättåtkomligt heller... Varför underlätta för barnfamiljerna? Ett 3-pack sockar var allt i klädväg d blev igår... Hoppas d blir bättre när d lugnar sig med folk!
    1Tyckte själv det va väldigt bra med plats och inte alls så trångt som det brukar vara. Tycker också att det är dåligt att det är så könsindelat då vi hade lite kläder kvar att köpa men inte vet vad det är för nånting i magen "/
  • Guanabana

    Finns det barnmattor? Storlek och pris? :)

  • Snartfrueriksson
    Snartfrueriksson skrev 2012-08-06 18:18:48 följande:
    Någon som vet vad påslakan i dricksglas kostar ?
    oj menar påslakan och dricksglas