• JsN

    Vi som shoppar danska barnkläder del 17

    lillronya skrev 2010-04-06 18:05:50 följande:
    92,5 cm A i stl 98
    Jag känner mig skeptisk till 98 på pytte 86,5 cm när jag ser din bild! Är E kortare än A?
    lillronya skrev 2010-04-06 18:16:11 följande:
    Var det på alllt?
    Nä, inte på NS och lite annat.
  • JsN
    lillronya skrev 2010-04-06 18:32:45 följande:
    E är 2 cm kortare.
    Hur är den i storlek på E? (KAn man få en bild..?)
    lillronya skrev 2010-04-06 18:33:20 följande:
    Vilken färg tog du?
    Grön! Blått är inte vår grej och jag älskar visserligen den bruna, men den har vi i vinterjacka så därför ville jag helst ha en annan färg.
  • JsN
    lillronya skrev 2010-04-06 18:57:32 följande:
    Kan ordna en bild en annan dag. A har rymt hem till farmor eftersom hon är den enda av barnen som är frisk. Hon tycker de andra är trista här. Och jackan har hon ju med sej. Går ju inte att vara ute utan den. Aha, men den göna ser ganska fin ut. Grönt är ju inte vår grej annars, men den ser mer grågrön ut väl?
    Äsch. JAg chansar! Tack för hjälpen iaf!
  • JsN
    lillronya skrev 2010-04-06 20:10:41 följande:
    Ja gör det!! Nån gång passar den ju iaf. Annars kanske jag kan befria dej från den om den är fin i färgen.
    Var det du som blev utan nu när jag bestämde mig?
  • JsN
    Kristyr skrev 2010-04-06 20:26:36 följande:
    Samtal från Zillstar.. service. Inte för att det jag ville ha fanns, men service att ringa...
    Visst är det, jag har pratat med henne två gånger idag. Dessutom var hon OK att samfrakta.

    *går och betalar*
  • JsN
    lillronya skrev 2010-04-07 21:05:01 följande:
    Duktig! Har du fått jeansen från hanazacka?
    Känner mig rätt duktig. Kommer att känna mig ännu duktigare imorgon eftermiddag när jag varit på däckfirman.

    Inga jeans ännu. Men med tanke på påskhelgen lär de inte ha sett betalningen förrän i går.
    Smultronhjärta skrev 2010-04-07 21:04:39 följande:
    Hej!Vi kan åka silverpilen om så skulle va?
    Nej, nej! Dels får man köra med vinterdäck, dels byter jag till sommardäck imorgon. (Bra att få tummen ur) Vi åker minibilen! Den behöver rastas!

    Pytte sover hos farmor torsdag kväll, funderar på om du ska hämta Stormis och så ansluter ni hos mig istället.
  • JsN
    Stormis skrev 2010-04-07 21:09:41 följande:
    Så du hann med trots allt? Galenskap! Ta dig nu ett glas vin .
    Ja, jag har fortfarande lite att plocka undan innan morgondagens städning (ja, vi har städhjälp varannan vecka, det är underbart) men sitter nu en stund med ett glas vin. Hur visste du det? *ler* Pytte och jag byter till sommardäck mellan jobb/dagis och innebandy imorgon. Eller fel, pytte och jag kör till däckfirman som byter däck.

    Nu ska jag bara fixa bilett också. Hur är det, skriver man ut direkt från hemsidan eller får man en bekräftelse man skriver ut? *har ingen skrivare kopplad till min dator hemma*
  • JsN
    lillronya skrev 2010-04-07 21:15:31 följande:
    KAn bara säga att jeansen är STORA! Finns inte en chans i världen att E kan använda de nu. Men snygga som attan! Så jag får väl göra som resten av folket i den här tråden, skaffa mej en växalåda.
    Nästa sommar alltså? JAg är lite orolig för att det är så jag kommer att känna för anoracken. Jeansen känns inte lika jobbigt, för de beöver vi verkligen inga nu.
  • JsN
    1 och 1 är 3 skrev 2010-04-07 21:17:13 följande:
    Vad ska ni på för trevlig utflykt!?
    Baby och barnmässan
Svar på tråden Vi som shoppar danska barnkläder del 17