• Anonym (Diddi)

    MIna bröst

    Ämnet är bröst och ordet är fritt. Hur ser dina bröst ut och trivs du med dem?

  • Svar på tråden MIna bröst
  • telgebo
    Anonym (...) skrev 2013-01-15 23:27:37 följande:
    Nu när jag återfått anonymiteten efter att ha postat en "för" avklädd bild här så kan jag prova med en som har mer kläder? 


     

    Naturliga?

    Wow säger jag bara

    Meya: Du har otroligt fina och bra att du sumpade skithögen till karl. Du har otroligt fasta bröst *blänger av avund*
    Min lycka dotter född okt 11 3450 g och 50 cm total kärlek
  • telgebo
    NoteturNomen skrev 2013-01-15 22:12:13 följande:



    Fan, med en sån beskrivning låter det ju som man är stenålders när man börjar närma sig 40!! :o
    ... Välbevarad... Mognad... :p

    Tur att man aldrig blir äldre än typ 25... Eller nåt :D
    (Vem tror du skulle gå på det, var tonåringens kommentar här hemma :o, vore det inte för att han börjar på att ha vuxit förbi mig skulle han fått stryk. He he)

    Låter fan som nåt fint årgångsvin ha ha
    Min lycka dotter född okt 11 3450 g och 50 cm total kärlek
  • Fredrik38
    Anonym (...) skrev 2013-01-15 23:27:37 följande:
    Nu när jag återfått anonymiteten efter att ha postat en "för" avklädd bild här så kan jag prova med en som har mer kläder? 

     


     
    Otroligt vackra o sexiga! Me like....  Tungan ute
  • Svatte
    Anonym (Meya) skrev 2013-01-15 23:19:27 följande:
    Mitt ex tyckte att jag såg manlig ut och att jag inte alls hade några bröst... Tur att slipper skithögen för jag älskar mina bröst!

     


    Haha, vilken jävls idiot. Du har ju assexiga bröst. Helt perfekta!! 
  • Svatte
    Anonym (Busted) skrev 2013-01-15 20:58:52 följande:
    Tackar allra ödmjukast.
    Vid 40+ börjar man känna sig som färdig för ättestupan ibland.  
    Bullshit. Det finns sexiga kvinnor i alla åldrar. Vältränad, vacker och fräsch kan man vara i alla åldrar. Jag är 25 och vet många riktigt sexiga och vackra kvinnor i 40, 50 och 60 årsåldern. 2 st i 70årsåldern som är fina är Lill-Babs och Sylvia Vrethammar.
  • Svatte
    Anonym (kille22) skrev 2013-01-15 16:40:30 följande:
    Ja jag tyckte verkligen dem var skit stora, jag tycker inte såna bröst är varken snyggt eller naturligt, och det gör mig så ledsen, för att jag tror dem flesta tjejer har en sån felaktig bild över sina kroppar och vad som är naturligt och inte, eller vad som är rätt och fel.
    Jag gillar inte heller stora bröst, tycker tvärtom det är avtändande. Det är precis lika kvinnligt att ha A,B,C och D som att ha monsterbröst i F och G. Stora bröst får mig bara att tänka på fetma och pensionärer.
  • Anonym
    Svatte skrev 2013-01-16 07:59:23 följande:
    Jag gillar inte heller stora bröst, tycker tvärtom det är avtändande. Det är precis lika kvinnligt att ha A,B,C och D som att ha monsterbröst i F och G. Stora bröst får mig bara att tänka på fetma och pensionärer.



    Jag tycket precis tvärtom...
  • mammelie1891
    Svatte skrev 2013-01-16 08:18:56 följande:
    jag har sett bilden på hur du vill se ut. Men nej. Snälla lägg inte 50 papp på att skära upp brösten och stoppa in plast. Den bilden du la upp på hur du vill se ut tycker jag var ful som fan. De vackraste och sexigaste skådespelerskorna/sångerskorna har små bröst. Jag skulle kunna tagit med 200 till men Keira Knightley, Shakira, Natalie Portman, Mila Kunis och Tuva Novotny är några av de mest åtrådda kvinnorna på planeten. Tro mig, ett par fula silikonbröst gör inget bättre. Du kan ju resa till Brazilien för pengarna istället tex...

     


     


     


     


     


     


    Så där små bröst vill jag ha!!!!
    A.D.I.D.A.S
  • Svatte
    Anonym (k) skrev 2012-11-13 21:03:41 följande:
    jag undrar ff om jag är en kvinna men inser det då jag har en vagina..men bröst?? jag ser ut som en liten tjej trotts mina 28 år.. Men nu har jag gått upp lite i vikt och inte tränat på länge så då kommer jag nästan upp i A....(intalar jag mig själv)...jag ser inte klok ut i klänning...Men däremot ser jag bra ut i byxor och topp...för jag har stor rumpa. Jag vill helst inte operera mig och tror inte jag kommer det men kankse en dag bara för att få vara kvinna och inte flicka resten av livet...jag önskar inte stora bröst..jag önskar bara att jag hade bröst. 
    Jamen det är ju det du är, en kvinna! Kvinna är inte lika med stora bröst! Du har dessutom en kurvig och kvinnlig kropp. Hellre små/mindre bröst och kurvig kropp med rumpa och höfter än en äppelformad kropp med mage och stora bröst!