• Anonym

    Helkroppstråden

    För dem som önskar foga samman bröst och stjärtar och posta bilder av både fram- och baksida. Jag vill inte men jag gillar att titta på dem som villigt poserar! 

    Följ reglerna för bildvisning. Det måste vara minst en tunn tråd mellan skinkorna.  

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-18 17:27
    Diktatur gäller här. Jag är envåldstrådshärskare och det innebär att ni ska kommentera sådant som ni gillar och låta bli att säga något om det som eventuellt inte faller er i smaken.

    Tänk på att alla kroppar är vackra för någon, oftast för väldigt många och att er personliga och subjektiva smak inte sätter standarden.

    Alla är välkomna att posta bilder, avklädda eller påklädda spelar ingen roll. Posta sådant som ni är bekväma med. Detta är en FEEL GOOD-tråd och inget annat.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-20 17:59
    lilletrille sa det så mycket bättre än jag, så här förklarar hon trådens syfte:

    "Fast syftet är inte att locka någon, syftet är att visa upp alla olikheter - en feel good-tråd där man inte säger något om man inte har något bra att säga.
    Mao skall du inte lägga upp kort för någon annans skull, utan bara för din egen om du vill det. Jag kan däremot lova dig att om du väger 107 kilo så finns det fortfarande människor som föredrar din kroppsform framför smala kroppar.
    Det är ju det som är så bra - att hur man än ser ut, smal, tjock, kort eller lång, så finns det alltid någon som tycker att man är skitsnygg :)"

  • Svar på tråden Helkroppstråden
  • Anonym (Behöver)

    Finns det någon tjej här som har en riiktigt styv bröstvårta??

  • HäckHäxan
    Anonym (M 4) skrev 2014-03-25 21:37:40 följande:
    Jag regerade precis nästan precis likadant nästan när jag läste din om din dotters idé. Så fint så det inte går att beskriva med ord. Men hon låter verkligen helt underbar. Vilken stolt mamma du kan varaGlad

    BMI....hatar det ordet. BMI består av siffror, så det är ingen vetenskap. Jag har vägt under 70 kg, över 70 kg, över 80 kg, med mera...och när jag vägde 72 kg så sa BMI att jag var överviktig. Jag var inte nöjd med mig själv då, men folk omkring mig sa att jag var jättesmal och "petite" (hade gått ner 25 kg då)
    Nu väger jag mer än 72 kg, men är påväg neråt igen. Har ingen direkt målvikt, utan stannar när jag är nöjd.
    Aja, ska sluta babbla på för mycketFlört Det jag ville komma till var att man ska skita i vad samhället och media säger hur man ska se ut. Bara man är nöjd med sig själv spelar ingenting annat roll och så ska det vara. 

    Jag tycker att du har fina formerGlad Och absolut inte smällfet!!
    Hon är go ungen och tänjer en massa förmodligen för mkt precis som mig. Hoppas det går över på henne.

    Ha ha gick också ner sådär en gång 27-30 kg och blev utskälld av vänner och mitt ex gick taket och såg helt tårögd ut och bara vad har du gjort med din kropp, du var så vacker precis som du var. Ehhh men tack. Kände mig nöjd och han var helt förstörd. Ganska lustigt för när vi möttes var jag undernärd typ alldeles för smal och benig.

    Det verkar som om medicinen jag äter gör att jag inte kommer ner mer än 6 kg och sen får jag typ upp dom igen oavsett hur jag äter och rör på mig. Så jag vill ta bort den. Men först skall jag till en dietist och bolla lite så för jag ta det från där helt enkelt.

    Är nöjd med mig. Men mitt egenvärde och självförtroende har inget med min kropp att göra utan hur och vem jag är. Om andra är för ytliga för att se längre än till min lekamen då säger det mer om den än mig och då är det helt enkelt inte folk jag vill ha i mitt liv alls.

    Nu skall jag inta min säng och läsa vidare i sista 50 nyanser boken.
  • HäckHäxan
    Anonym (M 4) skrev 2014-03-25 22:14:21 följande:

    Här har vi då mig, muppig bild!



    Inte mupp ju. Jättefin är du.

    Hittade ingen riktig mupp på mig i mobilen. Tömde luren lite för ett tag sen så de ligger på den externa.

    Nu har jag hoppat i säng och skall läsa lite ur sista boken av 50 nyanser innan jag försöker sova.
  • stief84
    HäckHäxan skrev 2014-03-25 21:34:30 följande:
    Nu sitter ju jag med mobilen. Men jag har en hmm väldigt låst mapp på min sida, sidan är också låst. Men om du öppnar ett nytt pm och fyller i mitt nick som mottagare så kommer mejlet fram ändå. Bra sätt att få mig att komma ihåg att bjuda in dig till min sida när jag väl lyckas sätta mig vid datorn nästa gång. Den har inte vart igång på ett bra tag nu ha ha

    Men senast till helgen kommer den vara igång för då är jag barnledig och kommer vilja spela musik och balja vin.

    Mycket trevligt ordval säger min nymfomaniska sida. Den andra sidan nickar jakande den med.



    Mkt mkt mkt intressant du fina häxa.

    Hmm den här helgen är det då jag ska sitta klistrad vid datan och dig?
  • Chiquita89
    HäckHäxan skrev 2014-03-25 22:43:09 följande:
    Inte mupp ju. Jättefin är du.

    Hittade ingen riktig mupp på mig i mobilen. Tömde luren lite för ett tag sen så de ligger på den externa.

    Nu har jag hoppat i säng och skall läsa lite ur sista boken av 50 nyanser innan jag försöker sova.
     Tack så mycket Häxan, det värmerGlad (Skriver oanonymt nu)
    Jag kan ta muppigare bilder än så, haha. Vi kan ju kanske utbyta såna bilder någon dag Om inte här i HKT så i inbox..
    Åh, är det en bokserie du rekommenderar? Har funderat på att börja läsa dom, men aldrig kommit till skott. 
    Bokmalen i mig börjar få läsabstinensFlört
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
  • HäckHäxan
    stief84 skrev 2014-03-25 22:43:49 följande:



    Mkt mkt mkt intressant du fina häxa.

    Hmm den här helgen är det då jag ska sitta klistrad vid datan och dig?
    Tja jo klistrad vid datorn låter okej....

    Eller så kommer du hit och limmar på mig

    Nä nu skall jag försöka lämna FL till förmån för att läsa bok.
  • Maggio

    Tack. :)


    Anonym (Robert) skrev 2014-03-23 20:51:31 följande:
    Vackert! Jag älskar när kvinnor förpackar sina "godsaker" så där snyggt...