Tezziz81 skrev 2015-01-11 00:01:38 följande:
Är du medveten om vaccinens baksida? Du vet väl om att läkemedelsföretagen betalar läkarnas utbildning? Samt att läkemedelsindustrin har ett enda mål, nämligen öka sina vinster varje år!!!
Korruption på hög nivå! Mina barn är inte alls vaccinerade, de har inte ens fått den tramsiga K-vitamin sprutan vid förlossningen och guess what?
Jag kan räkna alla mina barns små förkylning på händerna.. Vill passa på att varna för vaccinet mot livmodercansern, det vaccin is a big nono. Så många som dött och så många som skadas så pass att har inget drägligt liv längre
Du bevisar min tes att vaccinmotståndare inte är lämpliga föräldrar.
Vad är ni vaccinens baksida? Att svårt sjuka barn eller gravida inte måste för att de smittas av sjukdomar som vi kan vaccinera bort?
Fantastiskt att vi nu har ett vaccin mot livmoderhalscancer, så att unga kvinnor slipper drabbas av detta!
De obligatoriska vaccinen har inget med förkylning att göra, så det har du nog fått om bakfoten. Bra dock att dina barn verkar ha turen att ha bra immunförsvar. Tyvärr har inte alla barn den turen och det är framförallt de barnen som riskerar att dö pga av oansvariga föräldrar som dig.