Pusheen skrev 2016-05-17 08:47:45 följande:
Är det bara en vecka mellan oss Kajo? Jag byter också vecka på onsdagar och jag går in i v 16 imorgon
Känner inte heller något direkt mer än magen som spänner ibland, lite molvärk ibland men absolut inte varje dag. Brösten har jag känt av sen dag ett.
Lite foglossningskänningar ibland om jag går lite mer och när jag vänder mig i sängen.
Min mage syns och känns mest när jag ligger ner. Allra mest om jag typ drar in magen så blir där en tydlig bula kvar som inte åker in det var så jag upptäckte den första gången. Börjar ta emot att böja sig ner till fötterna!
Lite lustig aptit, mest sugen på lätta och friska saker som kall mat och vattenmelon och isglass
Annars mår jag bra!
Kram
Ja det är det då :) Vi blev flyttat fram datumet två ggr i samband med ultraljud. Men dom där 1-2 dagarna spelar nog ingen roll i samband med födseln ändå. Den lär of inte komma det datumet ändå.
Jag provade att dra in magen innan, men tycker inte det visade så mkt. Jag är nog mest svullen om tarmarna. Ibland känns det dom en rund gravidmage, men det är nog mest inbillning.
Jag är sugen på smaksatta drycker! Och då kan jag inte dricka kaffe.