Therese Lindgren
Vad tycker Ni om henne?
Vad tycker Ni om henne?
Det är en myt! Väldigt många alkoholister kan lära sig dricka med måtta men alla vågar inte försöka pga skrämselpropaganda.
Varför ens utsätta sig själv för risken? När man kan återigen kan riskera att förstöra sitt liv.
Det är inte att vara en bra förebild att först få en alkoholistdiagnos och sedan fortsätta dricka trots behandling. Vad signalerar det? Dom unga följarna hon har som också får den diagnosen?
vet ej
Jag tycker hon verkar jättetrevlig. Lite osäker på sig själv, men jättetrevlig.
Återigen? Hon kanske inte har förstört sitt liv någon gång?!
Alla alkoholister gör inte det.
Snacka om bitter. Smink får väl vara hennes intresse om hon vill, det hjälpte henne att må bättre under en jobbig period och har öppnat upp möjligheter för försörjning på ett sätt som går att anpassa efter måendet.
Ljugit sig till bekräftelse? Ingen Youtuber är perfekt och hon vill knappt kallas för influencer utan verkar hålla sig på marken.
Hon sköter sitt jobb, sina relationer osv. Förstår inte varför du lägger dig i när hon visar upp ett sunt liv för sina följare? Hon är en superbra förebild.
Jag tycker hon verkar jättetrevlig. Lite osäker på sig själv, men jättetrevlig.