Jooosen skrev 2019-09-16 20:00:09 följande:
Låter ju mycket lovande att inte mensen kommit än! Håller verkligen tummarna. Får man fråga varför ni fick sätta in 2 st på samma gång trots att det var första ggn samt din unga ålder. Är bara nyfiken! Känns som många bara får sätta in två om de har många misslyckade försök bakom sig. Lycka till på onsdag!!
Ja det gör vi också, men är livrädd.
Fick faktiskt ingen mer förklaring att pga första gången så blir detta som ett chansning, och vi fick ?endast? 3 ägg befruktade, och inget var sådär toppen ägg som andra pratar om. så då frågade dem om vi ville sätta in 2 för det skulle dem vilja.
Och självklart sa vi ja. Och dem menade på att chansen för oss att bli gravid var mycket låg enligt dem lät det som. Men kanske bara en känsla jag fick.
Håller nu bara tummarna att det blir positivt och att det sedan går bra tiden ut .
Tusen tack!