IVF start mars 2022
Novabusen- ååååh kul och skönt att den är tagen så spännande
Novabusen- ååååh kul och skönt att den är tagen så spännande
Loppan1994 .
På livio gärdet får sambon inte följa med på nåt. Men jag har hört att vården ska släppa sina restriktioner 31/3 så ska fråga på fredag om det.
Vill ju så gärna ha det stödet och känna att man gör detta tillsammans.
Antar att det är samma för er att han inte får vara kvar?
Min sambo har varit med på 2 besök hittills. I morgon ska han med och lämna prov sen måste han åka.
Ja så i morgon är det äggplock redan! Sjukt spännande!
Träffade ett blodkärl ikväll med gonalen och jäklar vad de började blöda.. kan inte va nån fara väl?
Jag tror inte det är nån fara. Jag har blött lite av några sprutor och med tanke på var mkt kärl etc det finns så är det nog ingen fara. Till mig sa det inget om det heller :)
Så, 9 ägg fick de ut så insättning på fredag är planen. Dock sa de att beroende på hur de utvecklas kan de ringa och flytta tiden både framåt och bakåt :) Sen en jäkla väntan på gravtest, hehe..
Nu ringde BM och sa att 6 av 9 utvecklades jätte fint så de vill flytta fram insättning till måndag. Så det blir att vänta och vänta, haha :)
En blåsa på 16mm resten under 10 eller mellan 9-12,5mm så fortsätter med 200 tills på måndag så får vi se då.. så gick väl inte alls som planerat :(
Sen har ja läst att massa skrivit att dom fått väga sig innan äp så är rädd för att bli nekad för måste gå ner 10kg för att hamna rätt på bmi skalan :(