• Status Mamma

    Idol del 2

    Här fortsätter vi babbla om tv-programmet Idol 2006.

    www.tv4.se

  • Svar på tråden Idol del 2
  • Saza

    Kvällen kan sammanfattas med ett namn... ERIK!


    // Sandra - mamma till Wilma 051013
  • Cheri
    Elie skrev 2006-11-17 21:46:19 följande:
    "har inte med hans utseende att göra... har ni inte sett hut svart han bli iblicken och hur han sr ut att fullkomligt vilja hoppa på och slå sönder och samman den som ger honom negativ kritik??"Nej, det har jag inte sett alls.
    kolla repriserna
  • majja1

    Mysgos: Hej hej...ha det så bra!! Kram

  • miss kitty

    Cheri: jaja.. vi måste inte bli ense
    jag diggar honom stenhårt iaf!!
    ska dock kolla lite efter det du säger för jag tycker mig inte ha sett nåt sånt fast det bara är nåt avsnitt sen som jag satt och retade mig enormt på honom!

  • Cajsan

    Mysgos: Hej,hej, tack för i kväll! Ta hand om dig och magen!

  • Trynträ

    Idag rösta jag för första gången. Blev 2 ggr på Erik. Hoppas Felicia eller Johan åker. Fast jag tycker nästan Felicia lät sämre än Johan. Hon har bara blivit sämre och sämre under Idol tycker jag.

  • Cheri

    HAHA vad ni är roliga! Ni är verkligen KÄRA i honom, har jag sårat era änslor?

    Tro mig han är en klart värdig vinnare, jag stod upp och hoppade i soffan när han äntligen gick från MUS till MAN och gick ut med attityd på scenen! YEEEAY ÄNTLIGEN ERIK!! Jävlar vad bra han var då!

    Men jag står fortfarande fast vid at han inte är den lilla mammaspojke han försöker framställa sig som, och går ni på sånt så skyll er själva 

    Shälv diggar jag honom enbart när han har attityd

  • WimsA
    miss kitty skrev 2006-11-17 21:45:39 följande:
    Barbaskön: ja, det är sjukt att Johan är kvar och inte Danny!!! *lessen*
    Jaaaa, Danny, åhhh nu blev jag depp!
    _ComBo_
  • miss kitty

    Trynträ: ja, tyvärr håller jag med, fattar inte hur hon har kunnat bli så dålig...
    Men det hjälps inte, gillar ändå Felicia mer än Johan