Inlägg från: snigelina |Visa alla inlägg
  • snigelina

    Vi som shoppar danska barnkläder Del 10

    lillronya skrev 2008-06-14 07:28:43 följande:
    Godmorgon!
    Så skönt att du fick rätt jacka till slut, vilken långkörare! Har du hört något om kompensation? Visst betalar de återfrakten av den felaktiga?
  • snigelina
    lillronya skrev 2008-06-14 07:41:43 följande:
    De skrev bara att jackan var skickad och att de ska höra av sej angående kompensation och hur jag ska göra med den andra jackan. Så vi får väl se.Ja skönt att den har kommit nu iaf.
    Aha, vad bra. Bara att vänta och hoppas på nåt bra alltså!
  • snigelina
    Zvartaliljan skrev 2008-06-14 07:43:53 följande:
    Nu är det lite tvärtom...somnade vid 23 o vaknade vid 7...sov inte så mycket på dagen igår heller. Men tog det rätt lugnt, inget intensivt lekande. Hon satt mest o målade o tittade på teletubbies. Det är när hon leker intensivt som hon blir helt slutkörd direkt.Tror det var den nya medicinen som fick henne o sova sig igenom de första dagarna. Nu går det t.o.m bra o andas i masken Gav henne precis o då satt vi o sjöng samtidigt så gick allt  jättelätt Tack för omtanken. Hur är allt med dina tjejer?
    Vad skönt att det är bättre och att det går bra att ta medicinen.

    Det är bra med tjejerna, skönt med sommar! Mycket utelek.. Själv är jag trött, trött, trött och måste sova middag för att fungera. Dumma mediciner Försöker få fritidsplats till den äldsta, hon ska annars vara hemma hela sommaren och det känns jobbigt.. Svårt att få besked av rektorn dock och jag orkar inte riktigt ligga på heller
  • snigelina
    ängeln83 skrev 2008-06-14 08:52:49 följande:
    Någon som har nåt bra tips om hur man får bort fett fläckar?Har försökt med allt känns det som.
    Fettfläckar är inga problem alls Vi använder citronfläcktvål, men annars funkar yes diskmedel finfint.
  • snigelina
    jompa skrev 2008-06-14 14:47:04 följande:
    Åhhh fick nyss veta att min kompis fick en liten flicka men nu är fråga Katvigs rosa/vita suite eller rosa midiapple suite?
    oooh, mysigt! rosa/vit helt klart!
  • snigelina

    Jag är URKASS på att hålla köpstopp Det blev en Katvig velourjacka och en långärmad Molo-tröja från Rumba. 300 kr totalt

  • snigelina
    Tjollabolla skrev 2008-06-14 15:00:35 följande:
    Hej flickor! Tittar in mellan städningen/uppplockningen. Idag har jag packat upp dom sista lådorna, tjoho!Ser att här finns fler med huvudvärk, finns dte ngt drygare? Jag har oxå en svag pinande huvudvärk, har ändå vilat i 2 timmar med Milo men det hjälpte inte. Ska ta en bamyl koffein, det är det enda som kan hjälpa mig. Om jag har tur... Nån som shoppar ngt??
    Jag har shoppat! (har faktiskt sålt lite kläder igår/idag, så jag tyckte nog att jag fick det ändå..)

    http://www.rumba.se/Shop/Image/Article/katvig-jacka-gron.jpg (160 kr istället för 349 kr)
    http://www.rumba.se/Shop/Image/Article/molo-chuguin-naive.jpg (140 kr istället för 349 kr)
    http://annacill.e-butiken.se/annacill/images/shop/DSCN0113.JPG (144 kr istället för 289 kr)
    http://annacill.e-butiken.se/annacill/images/shop/DSCN0813_250.jpg (140 kr istället för 295 kr)

    och ett Tradera-fynd i natt:
    http://www.tradera.com/auction/auction.aspx?aid=65980455
  • snigelina

    Butte - Vad du är elak som visar herdetröjan igen Vad söta de är, era gullungar

  • snigelina
    milizza skrev 2008-06-14 19:09:19 följande:
    La ut en annons här..och fick ca 10 svar. Varav en ville ha 50% resten fullpris!!!!!!Gulliga filk kan vara Tack för hjälpen!!!
    Det är säkert säljarnas provex då :)
  • snigelina
    jompa skrev 2008-06-14 20:47:24 följande:
    Nån som har koll på en OT sak. Får man FP innan eller efter midsommar?
    Efter.
Svar på tråden Vi som shoppar danska barnkläder Del 10