Augustibebisar 2008
Jucea: Har du sagt till en månad i förväg att du ska börja jobba, för det måste man göra. Så de kan inte säga nu att du MÅSTE vara hemma till Juni, däremot så kan de ju säga att du får börja om en månad.
Jucea: Har du sagt till en månad i förväg att du ska börja jobba, för det måste man göra. Så de kan inte säga nu att du MÅSTE vara hemma till Juni, däremot så kan de ju säga att du får börja om en månad.
gosh: ja det kan ju vara nåt sånt du har haft. Om det kommer tillbaka så kanske du ska kontakta sjukvården iallafall. Tovas försvann men kom tillbaka.
Missheidi. Finns ingen anledning att börja blanda i messmör om du aldrig provat ersättning förut. Börja ge som vanligt. Amma han först(om du vill) ge sen ersättning. Messmör ger man ju om tex du märker att han får ont eller blir hård i magen.
Första gr är det ju lite svårt att veta hur mycket man ska ge men blanda så du har tillräckligt. I början åt Myra bara 20-30 ml, men nu är hon uppe i 150 ml efter amning på kvällen.
Prova ett annat märke av ersättning imorgon om han inte ville ha den du gav han ikväll.
Välkommen hit!
Myra väger i dag ca 6 kg, är 60 cm lång.
angel: För Myra gick det bara bra att ta sprutan. Gallskrek när hon fick den men inga symptom efetråt.
vi hyr en brio primo..funkar bra än så länge men nyfödd-kudden är borta nu när vinterkläderna är på, annars skulle det bli tight.
VT_ men herregud, jag lider med dig! Hoppas allt går bra. Stooor kram från oss!
Herr Amadeus är duktig
Stortjejen fyllde 4 år idag! 4 år! Tiden går så fort. Har haft besök hela dagen, vill sooova, väntar på att lillan somnar in riktigt först sen ska jag sussa...sött förhoppningsvis.
Carina: men här är potatis, morot , broccoli och majspuré från 4 måander och det finns ingen fruktpuree från 4 månader, de är de flesta från 6 månader, finns någon från 5 månader oxå trro jag.
kesso:ja gud här pruttas det hejvilt