• imaj

    Bugaboo tråd nr 16

    Den gamla tråden stängdes så jag startar en ny!

    Officiell hemsida: www.bugaboo.com

    Bugaboo:s modeller: Gecko, Frog (säljs numera bara i USA), Cameleon, Bee

    Läs gärna här innan du ställer frågor i tråden:
    www.familjeliv.se/Bloggar-3-50/b71700.html

    Bildtråd:
    www.familjeliv.se/Forum-3-141/m38066935.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-01-21 13:55
    Inget svammel i den här tråden. Vill man svamla får man gärna komma hit!
    www.familjeliv.se/Forum-11-241/m40515182.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-02-09 19:18
    Nya bildtråden!!
    www.familjeliv.se/Forum-3-141/m41239869.html

  • Svar på tråden Bugaboo tråd nr 16
  • Lille Mammsen

    panzermensch skrev 2009-01-21 23:35:29 följande:


    Sitter och pratar ut med thj på msn Mycket dumma missförstånd och klantigt uttryckt av min sambo i mailen som ledde till missförstånd om polisanmälan. De hade förstått det som han inte beställt alls och de då hade rått honom till göra en polisanmälan Vilket är rätt av dem! Så smiskar min karl lite extra nu.Sen bör tilläggas att NEJ jag fick inte henne avstängd vare sig förra eller denna gång även om folk tror det. Vi tog våra "fighter" privat och blandade inte in FL nån av oss. Så hoppas folk kan förstå att jag hatar inte henne och aldrig menat henne illa. Vi var dock båda sårade och upprörda men inte mer än så!/PM(s?)
  • imaj
    panzermensch skrev 2009-01-21 23:53:56 följande:
    Säg.. nått dygn snarare
    Simple Me?
  • Kajsan
    panzermensch skrev 2009-01-21 23:35:29 följande:
    Sitter och pratar ut med thj på msn Mycket dumma missförstånd och klantigt uttryckt av min sambo i mailen som ledde till missförstånd om polisanmälan. De hade förstått det som han inte beställt alls och de då hade rått honom till göra en polisanmälan Vilket är rätt av dem! Så smiskar min karl lite extra nu. Sen bör tilläggas att NEJ jag fick inte henne avstängd vare sig förra eller denna gång även om folk tror det. Vi tog våra "fighter" privat och blandade inte in FL nån av oss. Så hoppas folk kan förstå att jag hatar inte henne och aldrig menat henne illa. Vi var dock båda sårade och upprörda men inte mer än så! /PM(s?)
    Bra gjort PM , och en eloge till dig för att du skriver det här
    Mitt galleri är stängt pga crazy people, hör av er om ni vill in!
  • Mountains

    Är det någon som vet var jag han hitta en beskrivning på hur jag kan sy en "sommar"dyna till camen? Ska till Thailand och vill att dottern ska sitta lite svalt men mysigt!

  • Senap

    Att jag inte säger något om Kidz beror inte på att jag är sur - jag har helt enkelt inget att tillföra. Jag har aldrig haft direktkontakt med dem.

    Varför är det inte vår så jag kan (med tvång) köra sonen i min nya Bee?


    My sugar is raw
  • panzermensch

    skulle förresten hälsa till alla från henne


    ger du mig en styrkekram ger jag dig stryk
  • Senap
    panzermensch skrev 2009-01-22 08:53:50 följande:
    skulle förresten hälsa till alla från henne
    *vinkar tillbaka*
    My sugar is raw
  • Senap
    straw2008 skrev 2009-01-22 11:58:39 följande:
    Man kan gott köra been i vinterväglag, det gör jag!!
    Då blir den ju smutsig!

    My sugar is raw
  • panzermensch

    vagnarna ska ENDAST brukas inomhus


    ger du mig en styrkekram ger jag dig stryk
Svar på tråden Bugaboo tråd nr 16