Buttelina skrev 2009-10-01 11:10:20 följande:
och jag älskar kavat. tycker dom andas super. mina barn har alltid varit lagom i dom. superfit och ecco är säkert superbra men FÖR dyra! så jäkla svårt. jag skulle ju aldrig få för mig att köpa skor begagnade heller..
jadu bra fråga. Kan nog varit samma märke som liljan snackar om...vi köpte dom på Maxi i alla fall och dom känns väldigt snarlika Kavat.
Sen har vi ett par från skopunkten också som fick följa med när jag och sambon köpte skor (det var ta 3 betala för 2). Tror märket på dom är Lejon eller något sådant.
jag skulle heller aldrig köpa skor begagnat. man går ju in skor och formar dom efter sin egen fot. Jag är jättekänslig själv för sånt. Får direkt problem med fötterna om jag försöker gå i någon annans skor så Alvin får alltid nya skor