Inlägg från: ängeln83 |Visa alla inlägg
  • ängeln83

    Vi som shoppar danska barnkläder del 15

    Hallå igen.

    Tillbaka från tillväxt UL, pyret hade växt på sej rejält på 3 veckor, från 1,7-2,5 kg, så nu är den större än vad Liam var när han föddes (vilket är imorgon). Känns sååå skönt.


    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
  • ängeln83
    Buttelina skrev 2009-10-13 12:41:18 följande:
    vad skönt gumman tänk om du går över denna gången och får en liten 4kg klump
    Super skönt , nu känns det liiiite mer ok om den snart skulle kika ut.
    Naeeeh, har svårt o tro att det får plats en 4 pannors bebis i min lilla mage juh
    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
  • ängeln83
    RååSa BuBBlan skrev 2009-10-13 13:28:56 följande:
    Go dagens! Fick hem en 104 lurv idag från Babyshop men!!! Den är exakt lika liten som 92:an!! Det skiljer ingenting alls på de två  *helt mysko* Fick brev från banken idag åxå... Dom bekräftar att panten är bort tagen och ber om ursäkt för det inträffade och som plåster på såren fick vi ett presentkort på en POCKET BOK!!!   Men va bra!! Vår lägenhets försäljning fick avbrytas, både mannen och jag har fått halvt som halvt magsår, jag har inte ätit och sovit på ett bra tag, mentalt är man ju helt fucked up.. Men nu fick vi ju en pocket bok å allt är toppen igen
    Hej sötfis.

    Kul o se dej här igen Har inte riktigt hängt med i vad som hänt men tror jag förstår på ett ungefär

    Skumt med lurven, felmärkt kanske? Annars är dom ju verkligen tok små i höst, Liams 98:or är småååå, den bruna kan han knappt ha alls.

    Oooh, grattis till pocket boken, nu måste ju allt genast kännas bättre {#lang_emotions_throwup}
    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
  • ängeln83
    RååSa BuBBlan skrev 2009-10-13 13:38:18 följande:
    Hej sötis! Ska vi behöva ha en 110:a liksom???? Tack!    Jag e sååååå glad över vår nya pocket här
    Ah, helt sjukt ju.
    Det verkar skilja mkt mellan färgerna också, Liams gröna är mkt större än den bruna, skumt när dom är i samma storlek och från samma kollektion.
    Om det inte skiljer mer mellan storlekarna så lär jag nog få köpa 110 till om jag köper nån mer.

    Förstår det, en riktig super duper bra plåster på såren present ju
    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
  • ängeln83
    Zvartaliljan skrev 2009-10-13 20:46:30 följande:
    Oj vad flickkläder det kommer hamna på tradera nu då
    Ooooooooh, det ÄR en Pedro med snopp, vad var det vi sa {#lang_emotions_dreamer}
    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
  • ängeln83

    Morning girls.

    Har precis lämnat Liam på dagis, idag fick vinteroverallen åka med, 6 minus här idag *brr*


    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
  • ängeln83
    RååSa BuBBlan skrev 2009-10-14 08:32:27 följande:
    Mårning! Ihhh.. Ruggigt kallt   Här e de nollgradigt..
    Måååårning.

    Jaaa fyyy...eller det är ganska så mysigt men vilket jobb med alla kläder som ska på så fort man ska ut.
    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
  • ängeln83
    RååSa BuBBlan skrev 2009-10-14 08:36:37 följande:
    Ja mysigt e det absolut! Men jag håller med.. Ska man ut med soporna ska det på myyyyycket grejer innan man kommer iväg   Vi hade full vintermundering på oss igår, jädrans va det blåste kallt.
    Visst var dom Tror dom finns på t3b2.

    Jaaah, o innan man ens kommit utanför dörren så har ju Liam grinat ihop totalt av allt kläd bökande Imorse skulle han minsann ha keps ist för vintermössa, tror jag får börja gömma undan lite klädern nu
    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
  • ängeln83
    zingo74 skrev 2009-10-14 08:47:06 följande:
    Har en fråga till er ang Molo, ni verkar kunniga Har spanat in deras lurvfleeceoverall, är ju underbart fin!! Tänkte ha nu innan det blir "riktig" vinter, men hur är den i storlekarna? Är den väldigt tjock sådet blir så där knöligt när man ska spänna fast i bilstolen, eller något tunnare? Vilken hemsida rekommenderar ni? Många frågor, hoppas ni kan hjälpa mig!
    Lurv overallerna är verkligen helt underbara och ett måste. Jag tycker nog dom är ganska så normala i storlek, men ta med fördel gärna nån storlek större, ärmar och ben funkar utmärkt att vika upp, då funkar ju overallen längre.

    Vi har använt våra från höst-vår och den funkar kanon i bilen, blir inte alls knöligt.
    ★♥LIAM 07 o pyre 09★♥
Svar på tråden Vi som shoppar danska barnkläder del 15