Vi från Linköping! Del: 6
VINTEREDITION 2009Vi fortsätter väl att tjöta här då =)
Självklart är alla välkomna!
Gamla tråden:
www.familjeliv.se/Forum-11-239/m46442650.html
Medlemstråden:
www.familjeliv.se/Forum-11-239/m46442637.html
Grattis Lucas på 2-årsdagen
Försökt göra en liten blogg om vår jycke:
cockernelon.wordpress.com/
Skulle ha varit mellanslag på bloggen mellan cockern och Elon, men det gick inte, så det fick bli som det blev. Kan bara säga att detta är helt nytt med blogg för min del, så ha lite tålamod : )
Usch vilken kaos dag detta har varit! Var i skolan på föreläsning 8-12, sen hem direkt för att hämta Leo från dagis som jag var tvungen att åka till vc med, han har gjort nåt med sin stortånagel så han hade jätteont och det var jätteinfekterat, stackaren har så ont så han kan inte ens gå
Vi fick antibiotika mot det. Dessutom mår han inte alls bra och har feber (troligtvis pga infektionen), sen åkte vi hem och hämtade Vincent på dagis en timme försent för det tog sån tid på vc. Sen hann vi knappt hem så kom min mamma och sambo. Min mamma skulle vara barnvakt så jag och sambon åkte ner på stan och shoppade alla julklappar till barnen så nu är det iaf avklarat, skönt!
Sen åkte vi hem och nattade barnen en timme försent, medans jag nattade Leo så nattade sambon Vincent, Vincent har börjat att hosta så mycket igen så han spydde ner hela våran säng så det bara var att byta.
Nu är det typ första gången på hela dagen som jag sitter ner ordentligt och tar det lugnt och nu är det strax dags att sova, vilket jag behöver!
Leos och Vincents mamma skrev 2009-11-25 21:25:06 följande: