• Midka

    Tråddödare forts....

    Så har det gått snart tre månader sen förra startades. Välkomna hit!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:15
    Velan!!!!!

    Snälla kolla min profil eller FB!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:17

    MEH!!!!!
    Hallååååå!!!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:19

    Snacka om att sitta i glasbur!!
    Ni ser mig inte längre...
    buuuhääääääää!!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:21

    Äsch!
    Lika bra att ge upp.... Vi ses på onsdag då ... *suck*

    Kram på er!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:23

    Woho!!!! Tack Velan!
    Vi ses om ett par dygn då...
    Jag kan inte skicka vare sig mail eller svara i tråden....

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:28

    Exakt som Mandi skrev! Jag ser er men jag kan inte svara i tråden. Endast uppdatera min pres och skriva här i TS...

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 10:01
    Här kommer dennya tråden:

    www.familjeliv.se/Forum-5-172/m49482360-2185.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 12:14
    Snyggt att länka till sig själv...
    Här kommer den riktiga.... (hoppas jag)

    www.familjeliv.se/Forum-5-172/m51482720.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 21:48

    Då tar jag chansen att få sista ordet här. Tråd! Vila i frid du har varit fantastisk. Så många stunder vi fått fira med dig, vi saluterar dig!

  • Svar på tråden Tråddödare forts....
  • I Blackrose I
    Velour skrev 2010-01-23 21:03:28 följande:
    Tjääännaa!Så du har busat lite idag? (klädpoker)Jag finns på Facebook och där finns lite bilder Ibland får jag faktiskt lite lust att lyssna på persmusik och då blir de äldre klassiska du vet (ebi, dariush, siavash ghomeishi etc..) Gillar inte de nya.Du då?
    Äh, busa och busa. Vi brukar larva oss ibland {#lang_emotions_wink} Brukar inte bli av med mina kläder men ikväll hade jag otur och förlorade 3gånger i rad så du förstår att det inte fanns så många plagg kvar. Gav upp när jag förlorade en 4:e gång och vi har bestämt att den som drar sig ur förlorar 500kr till dom andra. Sur {#lang_emotions_frown}

    Jag har inte fattat det där med facebook, finns inte där. Vad heter du där? Min syster är medlem kan ju kolla via hennes sida.

    Jag är helt kär i Ebi/Dariush/Googoosh. Darisuh är ju bara BÄST.

    Sitter och lyssnar på honom just nu på youtube. ( Shaghayegh sången ) Helt underbar.
  • Velour
    Roses skrev 2010-01-23 21:09:12 följande:
    Äh, busa och busa. Vi brukar larva oss ibland  Brukar inte bli av med mina kläder men ikväll hade jag otur och förlorade 3gånger i rad så du förstår att det inte fanns så många plagg kvar. Gav upp när jag förlorade en 4:e gång och vi har bestämt att den som drar sig ur förlorar 500kr till dom andra. Sur Jag har inte fattat det där med facebook, finns inte där. Vad heter du där? Min syster är medlem kan ju kolla via hennes sida. Jag är helt kär i Ebi/Dariush/Googoosh. Darisuh är ju bara BÄST. Sitter och lyssnar på honom just nu på youtube. ( Shaghayegh sången ) Helt underbar.
    Men kära du! 500?! Ja, tänk om man ändå hade råd att förlora 500 i ett spel

    Har nog inte hört Shaghayegh, men tycker att Yavare hamishe momen är fin. Han har gjort många fina, men jag kommer inte ihåg hamnen på alla.

    Du kan inte se mina bilder på Facebook eftersom jag har lagt sekretess på dem. Alltså kan bara de som finns i min vänlista se dem, så......

    Sedan har jag inga bilder på mig på min dator, samt äger ingen digitalkamera...{#lang_emotions_dreamer}

    (de bilder som finns på Facebook är tagna med andra personers kameror).
    Analysera mera!
  • I Blackrose I
    Velour skrev 2010-01-23 21:13:36 följande:
    Men kära du! 500?! Ja, tänk om man ändå hade råd att förlora 500 i ett spel Har nog inte hört Shaghayegh, men tycker att Yavare hamishe momen är fin. Han har gjort många fina, men jag kommer inte ihåg hamnen på alla.Du kan inte se mina bilder på Facebook eftersom jag har lagt sekretess på dem. Alltså kan bara de som finns i min vänlista se dem, så......Sedan har jag inga bilder på mig på min dator, samt äger ingen digitalkamera...(de bilder som finns på Facebook är tagna med andra personers kameror).
    Hmm......Vann 800kr av gubben ( Backgammon ) tror det var i tisdags så jag får snällt ge 500kr till dom här gamar ;)

    Darisuh är den bästa, sen kommer Ebi/googoosh. Har fått en till favorit ( Mohsen Chavosi ) men man ska inte kolla på honom. Gud har absolut inte varit snäll mot honom men lyssna på den här. Den är nya favoriten här hemma.


    ">



    Sen tycker jag om sharab-låten med Moein.

    Men nu är du dum :( Ville ju se hur du ser ut också. 

     
  • Velour
    Roses skrev 2010-01-23 21:21:05 följande:
    Hmm......Vann 800kr av gubben ( Backgammon ) tror det var i tisdags så jag får snällt ge 500kr till dom här gamar ;)Darisuh är den bästa, sen kommer Ebi/googoosh. Har fått en till favorit ( Mohsen Chavosi ) men man ska inte kolla på honom. Gud har absolut inte varit snäll mot honom men lyssna på den här. Den är nya favoriten här hemma.
    ">

    " target="_blank">

    Sen tycker jag om sharab-låten med Moein.Men nu är du dum :( Ville ju se hur du ser ut också.  
    Har ni inte gemensam ekonomi?

    Vänta ska jag lyssna på låten...
    Analysera mera!
  • Velour

    Sorry, ingen bra låt. Men jag känner igen honom och det är för att han verkar, röstmässigt, härma Siavash Ghomeishi. Och det jag hatar är när folk härmar och kopierar.{#lang_emotions_throwup}

    Nä, tacka vet jag våra klassiska artister. De är odödliga


    Analysera mera!
  • I Blackrose I
    Velour skrev 2010-01-23 21:22:58 följande:
    Har ni inte gemensam ekonomi?Vänta ska jag lyssna på låten...
    Gemensam konto har vi inte.

    Vi har räkning-konto där vi lägger in pengar till räkningar och en summa som kan tänkas behövas under en månad. Den har vi två betaltkort som vi använder.

    Sen har vi var sin privatkonto med separata betalkort.

    Har aldrig förstått det där med gemensamkonto. Man är väl en egen invidid även om man har gift sig?

    Han har rätt till sitt privatliv och nöjen lika mycket som jag har rätt till mitt privatliv och egna nöjen.

    Det har funkat för oss. Alla är ju olika.

    Visst var låten bra?
  • I Blackrose I
    Velour skrev 2010-01-23 21:26:11 följande:
    Sorry, ingen bra låt. Men jag känner igen honom och det är för att han verkar, röstmässigt, härma Siavash Ghomeishi. Och det jag hatar är när folk härmar och kopierar.Nä, tacka vet jag våra klassiska artister. De är odödliga
    Jo, nu när du säger det så visst han härmar ghomeishi men det är texten i låten jag tycker om. Han som person ( Mohsen ) tycker jag inte om alls.

    Jag började tycka om hans låtar när jag såg filmen ( Santori ).
  • Velour

    Nej, inte Sharab heller. Visst, om jag fortfarande var gift med en iranie och vi var på nån fest med bara persisk musik, så skulle jag kunna dansa till den låten....men nu känns såna här låtar så låååååååååång bort från det jag vanligtvis skulle lyssna på.


    Analysera mera!
Svar på tråden Tråddödare forts....