Plus igen efter mf/ma
Förresten.. Vet ni vad jag kom på? Min mage ser ut som Mumintrollens ansikten... haha... Samma form!
Förresten.. Vet ni vad jag kom på? Min mage ser ut som Mumintrollens ansikten... haha... Samma form!
Mct: då är det på tiden. Är ju även rätt påfrestande att föda barn och tiden efteråt kan jag inte ens tänka mig!
Plutten: det kan ju även vara fullt normalt? Alla reagerar olika på graviditet.
Mct: jag tror att du kan räkna ner, förbereda dig och ställa in dig på vad som komma skall på ett helt annat sätt om du har ett datum fastställt. Och sen kan de ju komma tidigare på egen vilja iaf. Men du får ett slutdatum.
Åh vad skönt att få en tidigare tid! Och till en som brinner för sitt jobb!
Här var det brottningsmatch inatt. :) wilda som protesterade i famnen. När hon lugnade ner sig hade insidan vaknat och bråkade. Wilda blev irriterad av buffarna och så var det igång igen. Kl 2 fick hon en flaska för att komma till ro och ner i sin säng. Då blev det lugnt på båda sidorna. :)
Mm jag var jättepigg och glad! Daniel hade lagt sig i soffan och sov som aldrig förr. Syskonkärlek redan innan båda är på utsidan!
Rontgen: välkommen tillbaka! Kul att se dig igen. Jag har bf 26/2 och mct 27/2 men hon väntar två så hennes kommer tidigare än min. :) kram till dig
Rontgen: alla bm tror på 2-3 Tim från start till mål! :) 3 tim om den här ska ligga med näsan i taket och 2 om den roterar. Vi vet inte vad vi väntar- jag vill inte veta men en ny W blir det iaf. :) och jag är heeeelt övertygad om pojke.
Hur går det med ines? Hur var hennes födelsedag? Hur går det med nya kärleken du skrev om?