Plus igen efter mf/ma
Tack! Ja det är helt galet! Och mitt i allt får maken för sig att vi ska sälja huset! Nån v senare plussade jag. Haha. Nu får vi se var vi hamnar, Leksand eller Bålsta!
Tack! Ja det är helt galet! Och mitt i allt får maken för sig att vi ska sälja huset! Nån v senare plussade jag. Haha. Nu får vi se var vi hamnar, Leksand eller Bålsta!
Lisa: vi har visning på vårt hus imorgon och måndag! Så hänger lite på vad vi får för det! Och sen om vi kan komma överens om priset på huset, har legat ute sen i våras så de är beredda att gå ner i pris. Sen är det fukt i ett rum i källaren, plastmattAn i källaren måste bort för att det inte ska bli ännu mera fukt och taket behöver bytas! Så vi ska lägga ett bud så får vi se om de går med på det! Men det är verkligen ett drömhus!
Vi har pojknamn kvar från wilda! :) flicknamn tryter däremot!
Har ni sett filmen "what to expect"... Är en romantisk komedi om olika former på "resan till barn"... Tvillinggraviditet, adoption, missfall, "hoppsangraviditet", ett par som kämpat flera år... Den gjorde mig berörd!
Ang filmen... Min man hade förhoppningar om att ha det som "pappamaffian" hade det... Men blev inte alls så! Nu ska han börja vara hemma måndagar igen, tror att det är alldeles lagom för hans rastlöshet! :)
Småbustroll: donkeys är den absolut bästa vagnen! Ska behålla vår till vi inte behöver en vagn mer! Enda nackdelen med donkeyn är varukorgen när man har liggdelen på (krångligt att få in nåt under liggdelen) men är ju inte evigheter man har liggdelen och man kan ju knöla ner från sittdelens sida!
Det finns ståbräda! Är samma till cameleon bara att man köper en adapter till åsnan..
Tror inte att det här kommer gå vägen! :(
Inte än men massa brunt och skitont i ryggen! Så... Bara en tidsfråga!
Det kommer brunt i omgångar. Min man vill åka in till gynakuten, jag vill avvakta till imorgon.
Lisaväntar: jo jag vet att brunt är gammalt! Vi har inte haft sex på länge, har två barn som vägrar sova i egen säng lagom till att vi lägger oss... Det enda jag gjort med "den nedre regionen" är att jag körde spinning igår...