sugarrush skrev 2011-03-27 15:18:40 följande:
Sofy, vad spännande att det närmar sig! Kul han verkar vara Devin, så himla ballt att man kan leka med dem redan när de ligger i magen!

Vad duktig du är som fixar och donar, du måste väl vara klar med allt snart?
Happi: vad sjukt att de mätte fel på 3 cm! Låter ju rätt galet faktiskt... Klart att Sofia är ett A-barn, det ser man ju på henne! Så gudomligt söt och vacker, hur gör man för att få en sådan?
På tal om glasögon så pratade jag igår med min syster som nyligen fick barn. Hon har glasögon men hann inte få på sig dem innan bebisen kom ut (det gick tydligen rätt fort på slutet) så när den väl var ute kunde hon inte alls se vad det var, en pojke eller flicka! De höll upp bebisen och hon sade "jag ser ingenting, vad är det för något?" Det skrattade vi gott åt.
Tack alla för ert fina stöd! Jag kollade med dopplern och allt lät bra, även om det tog lite tid att hitta hjärtljudet idag, bebisen hade gått och gömt sig under blygdbenet.. Tokig unge!

Så surfittan hade nog rätt om det iallafall, att bebben är rejält skyddad där inne. Idag har jag ännu inte haft ont i benet, förhoppningsvis var det något tillfälligt, kanske en nerv som kommit i kläm, typ ischias eller någon sträckning efter att inte ha tänkt på min hållning, samt burit några tunga matkassar.
Haha ja han är verkligen skitrolig! Både jag o C skrattar åt honom flera gånger om dagen, han möblerar om därinne mest hela tiden, putar me rumpan, leker me fötterna o ja gud vet allt.. busungen! Men de är så jäkla häftigt alltså..
Jodå allt e väl klart, typ.. men nu ska bara alla saker på rätt plats.. så måste ha lite förvaringsgrejer till, o lite småkorgar, o sen ska hans kläder bara in i hans byrå o allt annat ska på sin plats.. sen ere fritt fram! :D
Skönt att du har en angelsound hemma iallafall! Dom e guld värda innan man börjar känna sparkar osv regelbundet, jag använde min en del.. ;) Men grodan ligger fint därinne o gror! :D