Stora tråden om Gastric bypass (GBP)
Jag tvivlar inte på att jag klarar av det själv efter en så pass drastisk sak, men att ha stöd i lite terapi är kanske inte fel?
hörde på omvägar idag om en som tycker att jag fuskat med viktnedgången eftersom jag gjort en gbp
fattar inte hur folk kan tycka det....
jag har försökt ett antal gånger innan att gå ner och denna gången kämpar jag mer än någonsin. måste tänka extra för att få i sig det man ska.. näring osv, men också att få i sig rätt antal mål och på rätt tider osv
hur känner ni inför de som tycker en gbp är fusk??
Hej och godkväll på er!
En liten fråga, men ack så viktig, hur lång tid innan har ni fått er op-tid - innan det är dags? Och hur lång tid blev ni rekomenderade att flyta innan (jag veeet, det skiljer sig åt men ändå)
Har idag varit i kontakt med Calanderska igen och fått två datum med 4 veckors mellanrum och jag vet inte riktigt vilket av dem jag ska ta - jag VEEET att det är värsta i-landsproblemet!! Men man kan väl få vela ändå, eller? Det första är nämligen om två veckor exakt och det andra om sex veckor... Känns härligt att vara nära nu!