Jag kollade runt lite på nätet hur jag ska undvika att smitta honom och de säger typ att jag ska tvätta händerna mkt och undvika att pussa honom haha men det GÅR ju inte. Hur ska jag kunna undvika att pussa? Finns ingen möjlighet
Mrs, äh du ammar ju honom. Han får i sig både dina bakterier/virus och dina antikroppar. finns ingen anledning att bli hysterisk! Klart du ska pussa honom!!! (dagis/skolbarn är annars värsta smittokällan men ni träffar väl inte så många sådana?)
Nä det gör vi ju inte jag pussar på som vanligt blir han förkyld så blir han, men han verkar klara sig
Fast jag har sett samma inlägg i andra trådar på FL, och orkar inte engagera mig i den sortens trams för närvarande. Reklam för någon sida kanske? Kommer inte ihåg.
Aha, jag kollade inte länken, jag svarade bara på frågan