Juni-barn
33 dagar kvar
Läääängtar!
33 dagar kvar
Läääängtar!
Natten som varit har varit spännande.
Sammandragningar med 15 minuters mellanrum som sedan blev 7-8 minuters mellanrum. Vid 3 tiden somnade jag och när jag vaknade var de som bortblåsta. Exakt en månad kvar till BF, 30 maj.
Dagen som kommer blir nog inte fullt så spännande.
VAB med 2 åringen och massor att göra hemma. I kväll blir det traditionellt valborgsfirande vid slottsruinen om lilltjejens mående tillåter samt grillning på hemmaplan.
Ha en mysig valborg
PojkarnasMamma85: Här stoppar de inte efter vecka 34. Lycka till
Buhuuu vad jag är trött. Jag har precis tagit mig en koffeintablett och försöker att piggna till. Det blev bara två timmars sömn i natt och jag har ett 8 timmar långt arbetspass framför mig. Finns det någon mera som fortfarande arbetar? Graviditeten går in i vecka 37 i morgon så jag får nog börja fundera på när och om jag ska plocka ut FP innan förlossningen.