• catdancing

    Min älskling porrsurfar!!!!!!

    Har nyss kommit på min sambo med att han porrsurfar. Tycker det är kränkande, känner mig äcklad och billig. Jag har verkligen ansträngt mig för att köpa sexiga och fina underkläder, håller min kropp i form och vältränad och har en snygg kropp. Alltid noga med att hålla mig ren och fräsch, rakar mig mm mm. Ofta är det jag som tar intiativet till sex som inte på något sätt har varit dåligt tvärtom. Han har själv påpekat hur fantastiskt sexliv vi har flera gånger i veckan och ibland mer än 1 gång per dag. Så VARFÖR???? snälla någon hjälp mig. Jag har tappat tilliten totalt till honom. Och han vill inte prata om det.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-06-10 06:10
    Har ett problem. Jag har precis börjat här så jag vet inte hur allt funkar, kan jag kommentera andras inlägg på min tråd, har försökt med att citera inläggen men jag ser inte själv vad jag skrivit?????, vimsig

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-06-11 16:09
    Hade varit intressant att veta vad killar tycker i denna fråga,,, varför tittar dom. Och en annan sak. I måndags kväll jobbade jag och när jag kom hem var min älskling väldigt sugen på sex vilket jag tyckte var härligt, när jag sedan lånade hans dator på tisdagen så visade det sig att han porrsurfat på måndagskvällen. Var det då egentligen mig han ville ha eller hade han blivit upphetsad av något annat och var jag då bara föremålet för att få utlopp för sin sexuella upphetsning?????

  • Svar på tråden Min älskling porrsurfar!!!!!!
  • Jag

    Ge mig källan som bevisar att man har nån slags störning om man kollar på porr. 

  • Jag
    Anonym (våga vägra porr) skrev 2012-06-12 18:23:50 följande:
    www.yourbrainonporn.com/
    allvarligt! jag menade källan till en seriös studie eller doctors avhandling? 
  • Anonym (våga vägra porr)
    Jag skrev 2012-06-12 19:18:35 följande:
    allvarligt! jag menade källan till en seriös studie eller doctors avhandling? 

    Det var inte till dig särskilt. Om du tittar noga, är det inte en citerimg med. Om du klurar lite så kommer du kanske på att jag inte hänvisat till någon studie.
  • Anonym (ja du..)
    Anonym (våga vägra porr) skrev 2012-06-12 18:23:50 följande:
    www.yourbrainonporn.com/
    Det där är en site om och för folk som inte kan få upp den utan porr. Ungefär som en site från AA för alkoholister.
  • Anonym (våga vägra porr)
    Anonym (ja du..) skrev 2012-06-12 19:40:25 följande:
    Det där är en site om och för folk som inte kan få upp den utan porr. Ungefär som en site från AA för alkoholister.
    Problemet är...?
  • Anonym (sexy)

    tänkte bara säga att jag aldrig varit intresserad av porr, min man kollade inte heller på porr men däremot kollar vi på det tillsammans^^ använder det som inspiratins källa :)

    man måste inte bli kåt av dem man ser.. jag blir kåt av att föreställa mig att min man gör det vi ser och motsatsen så klart för honom.. att jag skulle göra det han ser med honom.. 

  • Anonym (våga vägra porr)
    Anonym (xx1) skrev 2012-06-12 18:09:57 följande:
    Är du  ok om han får titta på porrfilm när han är med dig , vad spelar det för roll om han tittar på det när han är själv ?
      Min man har massa kompisar som  tittar på porrfilm när de vill. 
     Min man gör det oså vad är det för problem?   Man bhvr inte sitta och onanerar bara för att man tittar på porrfilm .
    Var  glad  att han inte söker sig utanför hemmet för att tillfredställa sig själv.
    Man ska  ge sin partner möjlighet att uppleva sina sexuella fantasier, istället för komma med pekpinnar.

    OM du försätter så kmr du kanske förlora din man  till en  kvinna som är mer öppen.  
     Kanske det är dags att vakna.

       
    Varför skulle någon titta på porr utan att onanera?
  • Anonym (våga vägra porr)
    Anonym (sexy) skrev 2012-06-13 02:07:29 följande:
    tänkte bara säga att jag aldrig varit intresserad av porr, min man kollade inte heller på porr men däremot kollar vi på det tillsammans^^ använder det som inspiratins källa :)

    man måste inte bli kåt av dem man ser.. jag blir kåt av att föreställa mig att min man gör det vi ser och motsatsen så klart för honom.. att jag skulle göra det han ser med honom.. 

    motsatsen?
  • catdancing
    Anonym (ja du..) skrev 2012-06-12 15:31:01 följande:
    Bra att ni pratar om det, men det faktum att potensproblem kommer tillbaka visar bara att han inte mår bra av det här. Han kan säkert förstå hur du känner, och hur många kvinnor känner (därav döljer många av oss män vårt porrsurfande), men han önskar nog att han kunde få fortsätta med det då han säkert själv tycker det är harmlöst (i likhet med många män).

    Så han slits mellan att inte såra dig som han älskar och att inte få göra något som han tycker mycket om och som sålänge du inte visste om det inte störde relationen. Han kan ju aldrig vinna en diskussion om porr med dig, hur ska han kunna försvara att han visst ska få surfa runt och titta på andra fittor etc. när du säger att det sårar dig? risken för att han gör det i smyg är ju rätt uppenbar och hur sunt är det att känna att man som vuxen man måste smyga med nåt för sin partner. Klart det kan bli känslomässigt virrvarr i skallen av en sån här situation, som leder till potensproblem.

    Att spy en massa galla över porr leder inte till nåt bra i alla fall. Du kräver att han ska förstå dig men hur intresserad är du av att verkligen förstå honom?
    Tack för ditt inlägg, nä jag kräver inte att han ska förstå mig, men jag vore glad om han försökte och det kände jag att han gjorde efter vår diskussion. Jag kräver inte heller att han ska sluta porrsurfa jag har inte sagt ett ljud om det och tänker inte göra det heller. Nu känner jag väl att surfa du om du vill men låt mig slippa upptäcka det, så får väL han acceptera att jag sitter och surfar på snygga, unga, sexiga killar..... Att jag reagerade så som jag gjorde var att han uppenbarligen hade surfat på kvällen när jag jobbade och när jag kom hem så var han påtagligt sugen på sex, vilket jag inte hade något emot och när jag sedan upptäcker att han surfat på kvällen när jag inte var hemma så är det ju inte så kul att inse att han blivit upphetsad av det och inte av mig, då känns det ju som om jag bara är föremålet för att han ska få utlopp för sin upphetsning. Har han problem med det så är det bättre att han säger det så hjälps vi åt., jag har inga problem med att hetsa upp honom och förföra honom.  Vi har tidigare suttit och surfat på olika sexställningar och lite leksaker och kollat på fina bilder på Lustjakt, se och det är en helt annan sak. Hans impotens kan vi prata om och det har inte inträffat efter den gången. Min älskling är en känslig kille som blir påverkad av bråk och stress. Men jag tror också att OM han porrsurfar så identifierar han sig med killarna där som då genom bilder och videos kan uppfattas som dominanta och intiativtagande och det stämmer inte med min killes personlighet. Det kände jag också den kvällen, han ville så mycket men hjärnan och kroppen hängde inte riktigt med. Vårt sexliv har också gått från att älska till att ha sex sedan han börjat porrsurfa. 
Svar på tråden Min älskling porrsurfar!!!!!!