Fobiker skrev 2014-07-04 22:08:27 följande:
Ja, jag har fått vissa Elliot Rodger vibbar av TS. Känner igen tankegångarna från ett forum jag halkade in på för ett par år sedan när jag var riktigt deppad och nere. Samma forum som Elliot Rodger senare visade sig ha hängt på och som nu är stängt. Tack och lov insåg jag snabbt att jag inte var tillräckligt sjuk i huvudet för att passa in där, så jag registrerade mig aldrig, utan läste bara runt där bland trådarna. Det var en bisarr upplevelse. Som en studie i självförakt, kvinnoförakt och allmänt mentalt förfall.
många är så. det kallas att vara bitter. men elliot var ett psykfall sen liten som alltid dödar människor och han ansåg sig själv vara världens bästa människa.
jag anser mig själv vara världens sämsta människa dessutom så stoppar min tro och synta förnuft mig från att vara våldsam.
jämför inte äpple med päron..
me era logik om en kille gillar mma och har slagit någon på gatan så han lika våldsam som en kille som misshandlat 500 människor till döds....ni är skeva.