Det verkar vara väldigt olika hur mycket barnen orkar vara vakna i ett sträck under dagen....Har försökt att "natta" Felix innan 4 timmar för jag tyckt han verkat trött och gnällig. Men icke....bara skriker och ålar sig ur min famn. Så jag antar att han hittat sin rytm för tillfället.
En annan fråga jag har......Den 31mars ska jag och sambon ut, farmor ska vara barnvakt här hemma. Hon ska natta Felix. Det e inga problem alls, har hon gjort för. Men så kom ett litet problem....helgen efter ska dem ut och bowla med mitt jobb. Tyvärr så jobbar sambon på kvällen då....mormor vill gärna ställa upp som barnvakt. Inga problem med henne heller, hon har nattat Felix för.
Men nu till mitt "problem".....Tror ni det blir för mycket för Felix att vara utan sina föräldrar först en fredag och sedan lördag helgen efter???
Har lite dåligt samvete....borde kanske stanna hemma från bowlingen?????