Anonym (N) skrev 2018-03-15 09:51:50 följande:
Vill bara påpeka också att de som gjort på salong inte har så stor koll. De flesta får tillbaka hår efter cirka 3-5 år så man slänger pengarna i sjön om man gör det på salong. Gör man det hemma tar det längre tid och man får vara lite mer tålmodig men om det dyker upp nya hår senare så är det lätt åtgärdat :) är så nöjd med min!
Är superhårig så använde min på överläppen, i rumpan, fiffi, hela ben, under armar och bikinilinje. Behöver inte raka alls i nuläget men förväntar mig att behöva köra underhållande behandlingar då och då i framtiden :)
Hur många behandlingar tog det hemma för att få bort allt/att det slutade växa ut? Gjorde du det själv eller gjorde någon annan det på dig (hemma)? Var det svårt att komma åt i rumpan, mellangård och sådant?