Tukt skrev 2021-08-04 10:38:32 följande:
Fast studier har ju sällan något med begreppet "bad boy" att göra. Tvärt om, en badboy är ju snarare någon som struntar i utbildning.
Sedan tycker jag det är rätt stor skillnad på självförtroende och självkänsla.
Du kanske har större självförtroende av din utbildning, men långt från alla har det.
Men det som efterfrågas av TS och inte med automatik kommer med utbildning är självkänsla. Den i särklass ängsligaste gruppen i samhället är utan tvekan medelklassakademiker.
Hur kan någon som struntar i utbildning få många kvinnor? Jahaa, Du menar HOROR. Ja, absolut kan en badboy få många horor, de två är i samma SAMHÄLLSKLASS (samma som en badboy). Men jag tror dock TS föredrar att kunna få många välbärgade kvinnor och inte samhällets bottenskrap? Eller? För då är hög utbildning enda vägen dit... Dessutom, usch vad Du ljuger att akademiker kan känna ängslan. Du vill lura din omgivning och dämpa på konkurrensen från folk, lyssna inte på honom någon av Er... Avbryt inte skolan utan fortsätt kämpa på oberoende av vad denna elaka person säger. Det är incels utan någon som helst utbildning som har de största problemen, eller de som tar skit-jobben, och INTE annat folk än dessa som lider, blir ostimulerade, ointressanta, korkade och får aldrig sex.