Inlägg från: Buttelina |Visa alla inlägg
  • Buttelina

    Vi som shoppar danska barnkläder del 9



    herre jisses vilken skillnad. bägge är 86 men KAN den krympa så mycket i tvätt Förvånad
  • Buttelina

    ja, jag är glad att jag tog 86 i bodyn till lillebror... 86 i bodysuiten är faktiskt lite stor...

  • Buttelina
    Angelinah skrev 2008-03-05 19:25:57 följande:
    ida är ett KAKMONSTER utan dess like Snodde syrrans burk med mariekex o springer o skriker KAKKA   KAKKAGalna bubbelgumma
    så gulligt
  • Buttelina
    Angelinah skrev 2008-03-05 19:30:02 följande:
    ja, ida har 86 i suitsen, men de är stora i jämförelse med höstens 86
    ja, visst är dom! lillebror trampar på sin
  • Buttelina
    MiAmor skrev 2008-03-05 19:31:38 följande:
    la in en bild på emilias julietdräkt, såg nu att den är svensk.. men fin ändå finns ända upp till stl 122!
    så JÄ*LA SÖT HON ÄR!!!!! och vilken UNDERBAR dress.
  • Buttelina
    anjis78 skrev 2008-03-05 19:38:40 följande:
    Angelinah- Tack för att du tok dig tid till att fiksa kort på pop tunikaen tillsammans med suitene. Det var ju superfint med båda, beslutångest. Men den rutiga finns väl inte i Sverige och då lutar det nok mot sorbetsuiten.
    finns på lillamax
  • Buttelina
    Tjollabolla skrev 2008-03-05 19:44:11 följande:
    ååå jag som älskar lime! *sätter mig på fingrarna*
    hehe jag visste att du skulle gilla den
  • Buttelina
    tvåsmå skrev 2008-03-05 19:49:28 följande:
    Öppnade mitt paket fr Houseofkids idag med massa fint från bla IdaT! Slängde i tvätten en del, och när maken hängde upp de fina ljusblå badbyxorna var hans kommentar.. " men va f.. ännu ett par badbyxor, vad ska han med det till här i Sverige?" Hmm jo, dom är ju så fiina!
    åhh, hur var badbyxorna i storlek?
  • Buttelina
    Tjollabolla skrev 2008-03-05 19:50:11 följande:
    Fick redan svar från freshmilk, strumporna var inte i hippofärgen utan en mörkare grön... Men det ska komma . Så shortsen är tilllaggda i beställningen, tjoho, massa hippos hitåt!
    aha, tack för det! jag tänkte precis beställa ett gång strumpor
  • Buttelina
    tvåsmå skrev 2008-03-05 20:00:21 följande:
    badbyxorna storlek 104 är, om man mäter dom liggande på bordet, i midjan ca 23 cm tvärs över och från midjans kant till benets kant på baksidan (som är ngt längre än framsidan) ca 21,5 cm. Ganska korta är de.
    tack så  JÄTTEMYCKET!
Svar på tråden Vi som shoppar danska barnkläder del 9