Carro: Jo, har ingen scanner, men kan ta kort på bilden och lägga upp, orkar inte idag. Men ska försöka fixa det imorrn! Kan ju säga att kortet borde få pris, för det är så klockrent Iina, har aldrig lyckats fånga den blicken på kort!
Krodan: Jo, det är en 2-års grej att dom sover dåligt tror jag
Iina har varit svårsövd ett par veckor nu, men idag somnade hon direkt kl. 19.45 när vi la henne. Men då har hon inte sovit på hela dagen. Så det blir nog till att ta bort vilan på dan även på dagis.
Smirre: Haha, jadu, Iina är inne i världens trots just nu. Standard svar på allt är: "Jag viiiiiilll INTE!" eller helt enkelt bara "Nej". Enerverande, irriterande och sjuhelvettes jobbigt minst sagt. Är ju som det är och det är väl bara att försöka hålla sig lugn
Trollet: Vi har också trasig bil, hatar allt jävla bilstrul jämt. Skulle jag varit miljonär och geni skulle jag uppfinna en självlagande bil..
VIP: Söta tjejorna!
Här är det host host hela dagarna, både jag och Iina har rethosta.
Annars var vi på öppna förskolan idag, jättemysigt! Iina fick måla en egen ljuslykta som jag ska göra klart nästa vecka. Sid kan ställa sig på alla fyra med lite hjälp, kan backa när han ligger på golvet och är nääääästan påväg framåt. Han kan nästan sitta också. Ja, det här vart ju en liten speedupdate.
Snart är det dags för Gordon Ramsey på tv3