JePaLuLi skrev 2009-06-04 19:53:31 följande:
Vi var torra när vi kom dit, men desto blötare när vi kom hem Patrik satt på bussen redan när vi började gå, ändå hann vi hem först. Det gick fort i ösregnet vill jag lova Roligt med trevliga grannar! När vi kom hem satt det ett kuvert i dörren med ett kort till brudparet och 500:- från våra grannar. Det var väldigt snällt och omtänksamt tycker jag!
kan jag förstå,för det var inte många uppehåll mellan skurarna.villka snälla grannar ni har.
Hehe, känner igen det där!Va tyst det är i tråden nu mera!Den 16 Juni ska jag plocka ut min sprial!! Sen kan det bli bebis när som! Dessutom är jag jätte glad just nu, (trodde aldrig jag skulle säga det), tant röd är på besök, och det betyder att hon INTE kommer komma olägligt till bröllopet, var så sjukt orolig!
då får vi hålla tummarna att det blir en bebis tillverkad å bröllopsnatten
SmileyMalin skrev 2009-06-04 18:58:19 följande:
Nellie är ett mycket skumt barn...Efter dagis och skola var det som alltid dags för hundarnas eftermiddags-promenad. Tog en kort sväng eftersom det var väldigt mörka och stora moln på himlen en bit bort....När vi är typ 1 km hemifrån rusar Nellie in i granngårdens paddock och börjar leka häst. Typ samtidigt börjar det blåsa iskalla stormvindar och världens ösregn drar igång.Ville Nellie skynda sig hem då?Nepp!I typ 20-30 minuter for hon runt och lekte därinne helt oberörd av vädret medan jag och hundarna stod ihopkrupna och stirrade deprimerat på varandra totalt dyngsura Blev en lååååååååååång och väldigt varm dusch när vi äntligen kom hem!
hahaha.barn är allt bra roliga