Inlägg från: Bevabus |Visa alla inlägg
  • Bevabus

    All we want for Christmas is Michael

    aaaaaaaaaaahhhhhhhh! jag har precis fått svar av en av livräddarna på facebook!!!!!

  • Bevabus
    Caroline Karlsson: Hey Reidy, just wondering, are there going to be any more seasons of "Bondi Rescue"? :)
    Andrew Reid: There sure is, We are filming season 5 right now!!
    Caroline Karlsson: awesome :D looking forward to it!

    Visst var det ett helt fantastiskt samtal!? haha nu tänker jag åka till Australien och gifta mig med honom.
  • Bevabus
    Brooke skrev 2009-12-31 00:32:56 följande:

    ">

    " target="_blank">

    Någon som vet vad det är för låt som Backstreet boys kör med stolarna? Vart sugen och titta på lite Bsb :P
    Vart var du under 90-talet?? :O Har du inte gillat dem förut?
    "As long as you love me"
  • Bevabus
    mona83 skrev 2009-12-31 00:37:26 följande:
    Här blir det ungefär samma som vi äter vid jul. Men inte lika mkt mat. Julbord alltså... Tur det dröjer till nästa julbord sen...
    okej vi brukar inte äta nån julmat alls på nyår :O det blir nåt lyxigt som vanligt antar jag..och så står chipsskålarna framme hela dagen så man redan är mätt när det är matdags
  • Bevabus
    Brooke skrev 2009-12-31 00:40:10 följande:
    Jo, men under 90 talet hade inte vi dator och jag tittade inte så mkt på tv eller lyssnade på musik if you remeber that..
    kommer ihåg  fast vi hade inte heller dator under 90 talet..bara typ i slutet....97 nånstans där..
    men alla samlade ju på spice girls och BSB grejer! varenda unge, är lite svårt missa
  • Bevabus
    Brooke skrev 2009-12-31 00:42:26 följande:
    Nää jag har inte gjort det, men jag funderar på att göra det i morgon =) *ler* Men du gav mig ju säsong 1 part 2 ju ... men såg part 1 =) Så i morgon blir det att titta på det :D Efter Days :D Jg kommer med uppdatering om det =)
    aa jag skickade del 2 eftersom att Reidy var med i den
  • Bevabus
    mona83 skrev 2009-12-31 00:47:49 följande:
    Vi käkar upp det som är kvar efter julen på nyår. Därför blir det julbord på nyår. Blir godis senare på kvällen, ischoklad och knäck som är kvar sen julen. Så GLÖGG, jävlar vad gott .Hos barnens farmor och farfar hade dom nått vidrigt vinglögg. Brukar aldrig smaka nått med % när jag firar jul hos dom för har alltid kört bil när vi firat jul med dom. Okej inte julen 06, då hoppade jag på kryckor och hade ett barn som inte kunde gå än. Bara för att jag var tvungen att missa ett eller två trappsteg så jag stukade foten så in i helvete. Så kvällen innan julafton spenderade jag på akuten istället för att köpa klart dom sista julklapparna....Stackars pappa fick köra mig, han hade precis kommit hem från uppsala för att han hade lämnat en biopsi för sin tumör. Hade ett fint bandage på huvudet när vi kom upp till sjukan. dröjde inte så länge förän nån på akuten kom ut och frågade om han behövde hjälp. Nehej sa pappa, jag har redan fått hjälp På rötgen vart dom inte så glada när jag sa att jag var i v 12 heller, men ja vad gör man? Så dne julen hade jag oxå skjuts.
    Haha låter som en sån där riktig kaos-jul som man kan göra en film utav
    Fan vi har inte ens ätit nå ischoklad i år...katastrof ju! Det köper vi vartenda år :O

    Apropå alkohol. Min mammas morfar (tror jag det var) hade något speciellt recept på glögg som gjorde en stupfull på bara en klunk haha stark skit det där...receptet finns tydligen kvar i släkten, men det är ju ingen som letar upp det för ingen är intresserad av att dricka så mycket sprit haha!
    Det finns en gammal film av honom när han står i köket och kokar glöggen tror jag har berättat det här för er förut...
  • Bevabus
    Brooke skrev 2009-12-31 00:49:14 följande:
    Jaa jag samlade på BSB och Spice girls to. Hur jag nu kunde samla på SG :S Jag har till och med Idol kort på BSB och SG.. Jag minns när jag gick här i grundskolan så hade jag över en kompis här, jag trodde iaf att hon var min kompis men de va hon inte för hon SNODDE mina idolbilder på både SG och BSB, och jag sa till mamma att hon hade tagit dem. Så hon ringde eller om det var pappa som ringde och berättade att hon hade snott dem. Så jag ska nog ha en stor jävla affisch på SG har jag för mig att jag fick.. haha.. Jag har 3 skivor med bsb kom jag på nu :P En av de äldsta skviorna och Black and blue eller va den heter och Mellenium... Jag vill ha Nick Carters skiva som han gjorde 2002 Now or never, riktiga bra låtar på den, hade alla låtar med Nick för några år sen. Men dem försvann för ett tag sedan =( Buhu.. Så nu tar jag upp dem igen, det är många band jag gillar men inte har så mkt minnen/musik ifrån.. =( har Boyzone oxå, Hanson dock minns man ju dem mer.. Oh va jag var kär i Taylor :P
    Hur du kunde samla på SG? Ja dem var väl bra! Jag tycker fortfarande att dem är bra
    Jag har kvar mina idolbilder på båda grupperna.
Svar på tråden All we want for Christmas is Michael