Inlägg från: Ellabay |Visa alla inlägg
  • Ellabay

    Bugaboo-tråd nr 21

    Sarah: vi kanske kan beställa tillsammans? ;)

  • Ellabay

    Sarah: jag köpte lite tygbitar på åhlens för 30 kr styck och funderar nu om det ska bli ny suflett, sittdelsöverdrag eller dyna. Synd bara att man själv inte ens kan sy igen ett hål på en tröja. ;)

  • Ellabay

    Jag undrar om det är "enkelt" att sy ett sittdelsöverdrag o hur går man tillväga?

  • Ellabay

    Mammgeno: geckon är kortare än cam. Har du kvar mönstret blir jag överlycklig. ;)

  • Ellabay

    Det är det jag stör mig på med geckon- att behöv krypa undet vagnen för att ändra läge på vagnen. Sen saknar jag bygeln också. Känns som Eira kommer ramla ut trots att hon är fastspänd.

  • Ellabay

    Jag har själv köpt ett toppsett för halva priset på blocket :) blev en rosa. :) hoppas det är de ceriserosa. :)

  • Ellabay

    Har fått fraktkostnaden nu och hon vill ha 150 kr med frakten. Är inte det ganska saftigy för en kartong med topset? Nån som i landskrona? ;)
    Hon skickar bara med posten och inte med shenker som jag ville.

  • Ellabay

    Fivk ett mail tillbaka att hon skickat ett topset idag o att de gick på 150 kr. Känner verkligen inte att jag vill betala så mkt.

Svar på tråden Bugaboo-tråd nr 21