Traderatråden nr 16
jag måste ha en sak men undrar hur mycket ska jag vänta innan jag läge max bud så att den andra inte höjer??
jag måste ha en sak men undrar hur mycket ska jag vänta innan jag läge max bud så att den andra inte höjer??
.JAG HAR BETALAT FRAKT 38 KR FÖR EN KLÄNNING OCH SÄLJARE HAR LAGT 3 FRIMÄRKE MEN DEN BÖR HA LAGT 6 ST, HOPPAS ATT FÅR INTE NÅGRA AVGIFTER FRÅN POSTEN! HON HAR SKRIVIT SIN ADRESS MEN INTE SÅ TYDLIGT. JAG HADE INTE BLIVIT SUR FÖR ATT HA BETALAT FÖR MYCKET OCH HON HAR SKICKAT FÖR MINDRE EFTERSOM JAG HAR ACCEPTERAT PRISET.
en köpare hade fel adress och jag har skickat paket till den adress, hon hade skickat ett medelande till mig att adressen var fel men jag såg inte det, kommer paketet till mig igen jag har skrivit avsändare.??
hurlänge brukar ta innan jag får den då?? det har gått ca 2 veckor.
jag har vunnit ett par skor av någon men det verkar hon inte vill sälja dem längre!! vinnande bud är 160 kr allts inte så billigt men jag frågade henne innan jag budar om hon vi kan träffa någonstan att hämta dem och hon svåra, ojj ja det kan jag1 men sen efter jag vunnit dem hon vill ha 40 kr för att hon ska köra bil hit, det är ett bit lång från oss men dem kommer säkert och handla special nu till jul.
men sen hon gav mig en tid för att hon hämtar dem hem till mig men har inte gjort än det är mer än 2 veckor. sen hon svårade inte alls mina mail. tills jag smsat till hennes kille som -är hans konto på tradera och han sa till henne att kontakta mig annars jag lämnar negative. sen igår hon mailade mig och sa hur jag vill så gör hon det klar nu. jag gav henne alrtinative, men ingen svår. jag vill gärna ha skorna.
någon har ett tips på hur ska jag göra för att få skorna jag vunnit för ca en månad sen?? säljare svårar inte på tel och inte på mail hellre, hon har kontaktat mig en gång efter att hon har fått tradera påmenelse mail och hon sa att hon skickar skorna är bäst, men jag vågar inte det är jätte svårt att man få kontakta henne! det är hennes kille konto och han har svårat en gång på tel och sedan han har inte svårat. jag hade kontakt med henne innan jag vinner skorna, ifall om hon kan skicka med schenker och det var oky. eller om jag kan hämta dem, det står även på auktion att man kan hämtas. nu jag tror inte att jag hinner få dem till nyår med schenker, med posten står 80 kr frakt. men nu jag vill hämta dem men hon svårar inte!!
dem bor 45 min långt från oss.problemet är att jag har inte några skor till nyår
får man åka och knacka på dörren??