• Lokatt

    K*B*N, pratar del 11

    K*B*N snackar vidare del 11
    {#lang_emotions_cool} Kreativa barnvagnsnördars tillhåll {#lang_emotions_cool}

    Vi som hänger här pratar barnvagnar, barnvagnstillbehör, barnkläder, annonser på Blocket, saker vi fyndat, pysselgrejer... ja, inget är OT. En varning är dock på sin plats att utfärda redan här, det smittar!

    Detta är del 11 (!!!) av tråden och nu är vi som en enda stor familj här! {#lang_emotions_sunny}
  • Svar på tråden K*B*N, pratar del 11
  • Asereht

    Jag har klippt till tyg till en dyna till min nyinförskaffade Mistral. Grönt molntyg ska det vara på ena sidan och just nu lutar det åt ett retroblommigt på andra. Då passar det till flera av mina väskor vilket är bra.


    Tistel med fem ♥ sticklingar ♥   Blogg: www.stickig.se
  • Ekorrfamiljen
    Fröken Småland skrev 2011-06-03 16:27:38 följande:
    Uppmuntra henne inte! *ser sträng ut*
    Vaddå då? Oskyldig Glad att hon skrev det så slapp jag..
    Fem barn!? Det är ju .. typ Afrika!
  • bohusbebis
    Nifelheim skrev 2011-06-03 13:00:52 följande:
    *fniss* VEM har tagit dina skor?

    Åååå ja behöver åxå nya sommarskor... kanske skulle ha åkt ändå... Men chassit är nog i goda händer. Om det nu inte blir ett torkställ av det... nu vara social m barnens mormor och moster... rabarberskogen hägrar... saft ¨å paj


     

  • Leende
    Fröken Småland skrev 2011-06-03 11:45:05 följande:
    Leende: ja! kolla jättegärna! *gillar nykomlingen*

    Var bor du, kanske någon bor i närheten och kan visa dig sin Bugga?

    Bohus: jag har träffat säljaren och fått chassit, hon var verkligen supertrevlig så ge ett riktigt bra omdöme Lycka till på loppis med Passau!
    Tjoho, jag hittade den kupongen från MC donalds (fri entre för en person)
    + en annan kupong till jag fått från vår elfirma som gäller för en dagsbiljett till ett "barn" i sällskap med vuxen..

    Du får gärna båda om du vill ha, själv ligger jag och föder i sommar *aj aj aj*Flört Men man får ju ut något underbart utav smärtan iallafallSkrattande 
    Inboxa eller maila mig din adress så skickar jag dom så du har dom på tisdag

    u.andre@hotmail.com          Jag bor i Göteborg föresten!
    Asereht skrev 2011-06-03 11:55:16 följande:
    Leende- Välkommen till tråden för oss som byter vagnar och gillar att pyssla. Smått bereonde bara, bör tilläggas.

    Ja har fem barn som för nuvarande är 19, 8, 7, 5 och 1 år gamla så även jag har varit i tätisträsket. Körde tre stycken i rask följd inom tre år. Det har sina fördelar och nackdelar.

    Vagnar har jag haft hur många som helst, nrä vi räknade efter sist så var det ett 40-tal vill jag minnas men vi får sprida dem på antal barn så blir det ju inte så många.

    I dagsläget har jag en Bugaboo Frog, En Bugaboo Bee och en Teutonia Mistral. Den senare nyss inköpt via blocket då jag bytte ut min Brio Happy mot den då lilleman börjar bli större nu och jag vill ha en mindre lite nättare "på landet vagn" dvs för vår del hemmavagn som man kan ha stående på dagis i höst osv.

    Buggan är min leksak...
    Tack{#emotions_dlg.flower} härligt med stor familj.. Jag har ochså stor familj, 5 syskonGlad Min man vill gärna ha 4 barn så vi får väll se hur det blir efter dennaTungan ute
    Ojdå 40- tal vagnar, ja då är du verkligen en expertSkrattande

    Vilket härligt gäng ni är härHjärta

    Nu står jag i valet och kvalet hur jag skall göra med 2 vagnar.. Och måste bestämma mig ikväll
    *biter mig på läppen* 
    Berättar mer för er när det är klart  *vill inte skriva i denna öppna tråd om det* även om jag hade velat berätta det nu...

    Finns ju tusen som inte är med i denna tråden och bara smygläser varje dag kan jag tänka mig.. he he..
    Sen kanske jag tipsar och dom hinner före migFlört
Svar på tråden K*B*N, pratar del 11