K*B*N, pratar del 11
Angel: Grattis till vinsten men usch så läskigt med ambulans. Hatar när man inte får kontakt med barnen.. Hände några gånger när Saga var liten.
De minuterna är ju de längsta i ens liv.
Angel: Grattis till vinsten men usch så läskigt med ambulans. Hatar när man inte får kontakt med barnen.. Hände några gånger när Saga var liten.
De minuterna är ju de längsta i ens liv.
Tack Riski och passau också.
Asereht: Ja verkligen! Hoppas du kan få hjälp nu!
Hörrni, vad världen är liten ändå! Jag träffade en tjej här på ön när jag flyttade hit sommaren 2002 och vi träffas typ en gång om året på Medeltidsveckan och har sporadisk kontakt däremellan. När jag var uppe i Stockholm senast så träffades vi på båten och pratade lite och nu tänkte jag lägga till henne på Fejjan. När jag klickar in på hennes sida ser jag att vi har två gemensamma vänner - varav den ena är min kusin från Stockholm!!
De känner alltså varandra sedan tiden då den här tjejen bodde däruppe.
*småchockad*
Minskade svullnaden då Asereht? Antar att det blir en ganska "liten" operation ändå, eller? Hoppas allt känns bra. Kram!
Vemund har feber och bara gnäller. Vill inte sova varken i sin säng, i famnen eller på golvet (på ett hopvikt täcke) och han orkar inte sitta uppe själv eller krypa runt heller. Lillbebsen.. I morse hade han 38,8 och det kändes ändå bättre än gårdagens 39,2 så jag hoppas det går åt rätt håll.
Välkommen hem Fröken Småland!
Hoppas allt gick bra passau!
Kramar till dig Asereht och alla tassar vi har här.
Vemunds feber gick över mitt i natten och då var han såklart jättepigg och idag har han vrålat hela dagen för att han inte fått som han velat. Gaaah! Jag försökte ta igen några missade sovtimmar på sängen men såklart ringde både Skatteverket (om en struntsak) hyresvärden (för att dubbelkolla en grej) och så fick jag sms från tandläkaren samtidigt som jag hörde Vemund vråla ute i köket för att inte jag var där. *gäsp* Hoppas han sover inatt istället för det måste jag få göra.
*gäsp* Fick inte sova inättras, men det var inte Vemunds fel - Kavat: Har jag sagt att jag dig?
Nej, jag låg vaken och funderade på tandläkaren och annat som ska ske idag.
Kl. 05.55 ringde klockan och då hade jag väl sovit 3 timmat totalt.
Förra natten var det inte mycket mer än så heller. Gaaah!
7.20 var vi på plats på Vendels förskola efter en massa tjafs om han skulle dit eller ej. Till slut kom vi iväg iaf. Han åt ingen frukost men fick i sig två lussekatter o två pepparkakor efter luciatåget och det är ju bättre än inget, även om jag inte är något fan av socker till frukost.
Idag blir det tandläkaren och då måste jag ha med Vemund så jag hoppas att det inte blir något stort ingrepp och vid 13 ska Tin och jag till BUP för att påbörja en utredning på honom. Har jag otur måste Vemund med dit också för Vipera ska ha grupparbete i skolan. Det kommer att bli liiite enklare när Vemund också får förskoleplats.