Så trött på dejting-träsket (här kan vi ösa lite skit på nätdejting)
Nätdejting verkar vara en hel vetenskap
Vad då finns det någon formel för hur en lyckad sådan ska vara, om det finns en formel måste ju någon rimligtvis sitta på svaret. Taskigt att inte dela med sig isf.
Det låter fruktansvärt amrekaniserat det där med att man ska vänta med sex till efter ett visst antal dejter. Ja, det finns säkert många män som använder sidorna bara för att få doppa veken, men känns det rätt just då, så har väl förhoppningsvis även kvinnan fått ut något av det och skulle det vara en lyckoträff så fortsätter man väl att ses. Eller är jag bara naiv?
Jag börjar undra om de flesta män på HP är analfabeter. Det står ganska tydligt i min presentation vad jag söker och ändå får jag många brev från "Karl-Arne" 55-årig bonde från "orter gud glömde". Jag lider av obotlig ko-skräck och skullle bli djupt deprimerad av att bo ute på bonnalandet. Tycker att det räcker med en utflykt då och då för att se på lantliga omgivningar, sedan vill jag tillbaka till bebyggelsen igen.
