• PetiteCherie

    IVF Umeå

    BK1986 skrev 2017-04-02 16:42:34 följande:

    Lycka till imorgon! Hoppas att allt går bra. <3


    Tack!!
  • PetiteCherie

    Sådärja. Äggplock gjort. 8 st. Hoppas på fina ägg. Dem ringer imorgon och berättar hur befruktningen gått. Håll tummar

  • PetiteCherie
    BK1986 skrev 2017-04-03 16:28:04 följande:

    Bra jobbat! :) Jättebra resultat också!


    Tack så mycket!!
  • PetiteCherie

    [quote=77558456][quote-nick]Frökenankare skrev 2017-04-03 14:09:33 följande:[/quote-nick]

    Heja! Bra jobbat. Håller tummar för imorgon. Själv är jag på väg till kliniken för en liten koll då jag kanske är överstimulerad..

    [/

    Tack! :) Hur gick det för dig??

  • PetiteCherie
    LottaU skrev 2017-04-03 18:52:39 följande:

    Idag stoppade de in ett 8 cells embryo och jag är så himla glad. Och nervös. Hoppas det fäster och vill stanna i min mage! <3


    åh vad härligt... är 8celligt typ det "bästa" ? låter väldigt bra iaf... all lycka till!!
  • PetiteCherie

    Av 8 ägg blev alla befruktade! Så himla glad. Får hoppas nu att delningen går bra osv. Återför onsdag eller torsdag

  • PetiteCherie
    LottaU skrev 2017-04-04 14:45:13 följande:

    Tack! Jag vet egentligen inte alls om det är bra eller inte. Bara att embryologen sa att det såg fint ut. :)

    Har du hört hur det gick med dina ägg? Håller fortfarande tummarna! :)


    Okej! Håller tummarna för dig med!!
  • PetiteCherie

    Nu har vi ett fint embryo i min uterus. Underbart! Vi får veta efter helgen om det blir några till frysen. Nu rubbar man då alltså. Härlig känsla! :)

Svar på tråden IVF Umeå