Inlägg från: AlexandraViberg |Visa alla inlägg
  • AlexandraViberg

    ~* Juni Bebisar 2013 *~

    1177 säger att andra trimestern är mellan 13 och 24 och det är ju sjukvårdens sida så den litar jag mer på än nån babygrupp som säger 16-28 :P

  • AlexandraViberg

    Tants: jadu! Tycker det jag med! Alla appar utom babygruppen jag har säger andra trimestern nu, även de amerikanska! Men men, spelar ju inte jätte stor roll men :)

  • AlexandraViberg

    Har massa appar :P
    Men 1177 är vetenskapligt bekräftad enligt bm. Jag har babycenter och "health and parenting pregnancy" en rosa app med ett foster på. Amerikansk.
    Sen även babygruppen men bara för statistiken :P

  • AlexandraViberg

    Sök på "pregnancy +" och andra som kommer upp. Om det var den amerikanska du menar. Vet inte hur det är om den bara är för iPhone eller inte faktiskt! :/

    Ja 1177 är bäst egentligen men jag vill ha "skoj" appar med info varje dag också. Men tar inte infon där lika seriöst :)

  • AlexandraViberg

    Nä det är bara ett fosters ansikte på rosa bakgrund. Som om någon höll en lampa mot magen och man ser innifrån :P

    Verkar inte finnas då! :P

  • AlexandraViberg

    Men oddsen? Har i stor blåsten här hemma (vågar inte ut) trånat efter korv och potatismos med rostad lök och ketchup! Och nån lägger sent fredagkväll ut en bild på detta?? Vafan! Give me a break!!

    Har våra bästa vänner påväg från Sthlm sen 16, varit massa köer som försenat dom men de skulle svänga in på en mack och kolla om det fanns åt mig dock! De ska vara här i helgen. :)

  • AlexandraViberg

    Usch! Känner med dig blåbärssaft! Ta hand om er nu. Vet att det kommer kännas bättre med tiden, även om det känns hopplöst mörkt när det händer! Kramar

Svar på tråden ~* Juni Bebisar 2013 *~