botha skrev 2013-05-09 21:56:53 följande:
man börjar fundera vad det är.. är det mens el ngt annat? har ju inte plussat så mf kan det väll inte va? har precis gått en runda men blev nästan värre. Fick stanna och pausa. Hjälpte bara en lite stund med panocod. Ringt och sjukskrivit mig imorgon iaf.
Nä, du borde ju ha sett ett plus om det skulle vara ett missfall. Man kanske kan få ondare om man har en starkare ägglossning? Jag vet inte alls men brukar man inte ha så ont så borde det ju vara något som påverkar det. Ja, stanna hemma är nog smart! Jag hade aldrig kunnat jobba när jag hade som ondast. Jag hade ju även ett väldigt tidigt missfall som var som en sen mens. Och ändå hade jag så fruktansvärt ont. Vaknade mitt i natten av smärtan. Usch!
Wile: hur går en missfallsutrednig till? Är det bara blodprover? Har hört att man kollar koulagutionsprov ibland och även kromosomer? Skönt att det inte visade något annat för dig iaf. Man är ju lite nervös.