stora tuttar
Hej finns det nån kvinna här med mycket stora naturliga bröst här? H kupa eller större?
Hej finns det nån kvinna här med mycket stora naturliga bröst här? H kupa eller större?
Själv platsar jag inte i stora tuttar
[quote=79061464][quote-nick]Anonym (MeandI) skrev 2018-09-17 08:16:01 följande:[/quote-nick][/quote]
Väldigt, väldigt, strålande fina bröst MeandI.
Det är destruktivt att göra så. Ett mycket bättre sätt är att du skaffar dig vettiga strategier för att må bra och sedan, när du mår bra och har byggt en stark och stabil självkänsla, visar dig naken på bild och möjlig för diverse män att bedöma om du fortfarande då vill det och finner nöje i att göra det.
Att visa din kropp och få den bedömd när du är så skör som du i flera trådar visat dig vara är att göra ett helt vansinnigt dåligt val. Dessutom är det viktigt att livet fylls av och handlar om något annat än hur du ser ut, hur du skulle vilja se ut och din önskan om att andra ska tycka att du är vacker trots att du själv i vissa stycken är missnöjd.
Utvikningsbranschen torde vara mest lämpad för män och kvinnor som redan har en god självkänsla och som lever ut en exhibitionistisk läggning utan att ta illa upp eller alls bry sig om andras negativa åsikter om deras utseende. Så är det uppenbarligen inte för dig.
Jag tror tyvärr att hon trivs i att vara i offer rollen.
Det är väldigt vanligt att vissa kvinnor och män för den delen söker sig till dåliga partners för att få den rollen.
Tycker bara det är beklagligt att se det hela upprepas om och om igen.
Snälla ord och tips verkar inte riktigt gå hem heller då jag tror hon och såna människor helt enkelt trivs med detta och gillar att fiska uppmärksamhet.
Så.jag väljer att bara brutalt ärlig helt enkelt.
Jag trivs inte i offerrollen... Och jag dras inte till dåliga partners, den kille jag ingick ett förhållande med var en toppenkille med fantastiska egenskaper, en kille som såg mer än bara mina bröst, såg mig för den jag var och kunde se bakom min fasad m.m.. jag anser att ni inte kan uttala er om mina val av partners då ni inte vet särskilt mycket om vad som hänt, tidigare har jag stött på rötägg men det gör väl alla någon gång, vad för snälla ord och tips har ni gett undrar jag då? Ni har enbart försökt dra slutsatser kring mig och mitt beteende... Hade jag fått välja hade jag 100 gånger av 100 levt i en sund relation och lämnat allt det här bakom mig men som sagt det är mitt sätt att fly min verklighet för tillfället och ja jag kanske inte skulle reagerat när någon säger negativa saker om min kropp (som denne inte ens då hade sett) men anser att för alla människor så behöver man stå upp för att visa på att det är fel att uttrycka sig på vissa sätt
När jag pratade om överviktiga så kände du dig utpekad då? Varför? Jag nämnde dig inte ens. Hur kan du då ta åt dig?
För att jag har problem med vikten och kämpar med det dagligen.. och eftersom kommentaren kom efter min bild så tog jag åt mig, reagerade antagligen för snabbt och drog förhastade slutsatser,, men vikt är något som är känsligt för mig så beror på det
Var ett jäkla fjäskande här! Det också är sorgligt i sig.
Tråkigt att miss J känner sig utpekad det kan jag inte göra något åt. Detta är fortfarande ett forum.